Tak jsme se konečně dočkali. Společnost Vernee byla docela skoupá na informace o jejich vlajkové lodi Apollo a místo toho nás zásobila zprávami o Thorovi.

Dnešním dnem nastal průlom a společnost uvolnila další info. To se týká toho, že Apollo bude mít celokovové tělo, přičemž zadní kryt bude vyroben ze slitiny titanu a ten bude mít tloušťku pouhé 2 mm.

To je jistě zajímavá zpráva, ale pro orientaci si rychle zopakujme specifikace Vernee Apollo, které zatím známe. Displej bude mít úhlopříčku 5,5 palce s 2K rozlišením. Procesorem by měl být MediaTek Helio X20 s 6 GB RAM a 128 GB ROM. Hlavní fotoaparát bude mí rozlišení 21 MPix se snímačem Sony IMX230, přední kamera pak bude 8 MPix. Údajně nebude chybět ani 3D Force Touch, USB typu C a snímač otisků prstů.

Vraťme se však zpět k celokovovému tělu telefonu. Podle společnosti Vernee by měl být zadní kryt pevnější a tvrdší než je zvykem u běžných kovových slitin. To samo o sobě není ničím překvapujícím, protože titan jako takový je poměrně tvrdý a mimořádně odolný proti korozi i ve slané vodě. Uplatnění nalézá hlavně jako složka různých slitin a protikorozních ochranných vrstev. Nicméně výroba těchto slitin je poměrně drahá, takže je tedy otázkou, zda společnost Vernee opravdu použila slitinu titanu na zadní kryt svého Apolla, protože cena přístroje byla předběžně stanovena na 399,99 dolarů.

Každopádně se dnes můžeme podívat na fotky, které Vernee uvolnila a můžeme na nich vidět zadní část Apolla i s údajně titanovým krytem.