Včera byl oficiálně představen nový přístroj společnosti Meizu, Meizu Pro 6. Přestože jsme víceméně již znali nebo předpokládali téměř veškeré jeho parametry, pro některé z nás se Pro 6 stal malým překvapením. Proč? Je to sice designově velice povedený kousek, ale pokud porovnáte jeho specifikace s předchůdcem, Meizu Pro 5, tak si možná řeknete, že to zas taková hitparáda není.

Abychom mohli odpovědět na otázku, položenou v titulku článku, pojďme si nejdřív porovnat parametry obou telefonů:

screenshot.2_a

Při pohledu na parametry se patrně fanoušci Meizu rozdělí na dva tábor. Na ty, kteří jednoznačně řeknou, Pro 5 je lepší, protože jim víc vyhovuje větší displej, procesor Exynos a větší kapacita baterie a na ty, kterým bude víc vyhovovat Pro 6, a to díky menšímu displeji, MediaTek procesoru, 4 GB RAM a OS Android 6.0 s nadstavbou Flyme 5.2. Zbytek hardwaru je totiž téměř stejný.

Co však nastane, pokud bychom oba Pro modely prohnali srovnávacími testy? Který z nich by na tom byl lépe? Nejprve se podíváme na Geekbench a výkony obou procesorů. V tomto případě si vede lépe chipset MediaTeku Helio X25 v Meizu Pro 6, a to především díky většímu počtu jader a vyššímu taktu. A také díky tomu, že jádra Cortex-A72 jsou výkonnější než Cortex-A57.

Meizu-Pro-5-geekbench-large

Meizu-Pro-6-geekbench-large

Naopak GFXBench srovnání dává plusový bod Meizu Pro 5.

Meizu-Pro-5-GFXBench

Meizu Pro 5

Meizu-Pro-6-GFXBench

Meizu Pro 6

Jak to vypadá, tak i zde se dostáváme do fáze, kdy výsledky benchmarků nedávají jednoznačně najevo, který z obou Pro modelů je lepší a který horší. A sami víme, že mnohdy syntetické testy nemusí být tím pravým měřítkem. Takže asi rozhodnutí, zda je lepší Meizu Pro 5 nebo Meizu Pro 6 bude na každém z nás.

Který z těchto dvou přístrojů byste si pořídili vy a proč? Komentáře pod článkem jsou vám k dispozici.