Okolo LeEco Le2 se stále objevují podivné spekulace a nejasné informace. Teď, po uvedení u certifikačního úřadu TENAA a zveřejnění některých informací o přístroji, máme další neujasněnou odpověď. Bude mít LeEco Le2 sdílený konektor USB typu-C společně s audio výstupem?

Nebyl by to určitě první telefon, který se s tímto řešením objevil. Vzpomeňme třeba na ultratenké OPPO R5, které bylo tak tenké, že konstruktéři společnosti se raději uchýlili k řešení umístit audio výstup do společného konektoru microUSB. Při případném připojení klasických sluchátek pak přibalilo do krabice s telefonem speciální redukci.

Poslední rozruch kolem tohoto řešení spustilo uvedení zprávy, která tvrdí, že bychom se s ním mohli údajně setkat u nového iPhonu 7. Reakce fanoušků po zveřejnění této informace byly minimálně rozporuplné.

Nyní máme důkaz, že nějaký podobný kousek připravuje pravděpodobně i LeEco, a to minimálně u své novinky LeEco Le2. Z textu, uveřejněném na stránkách TENAA, nás právě překvapila část, týkající se připojení sluchátek, kde se uvádí: „sdílený nabíjecí vstup“, z čehož plyne, že se společnost rozhodla využít USB typu-C nejen pro přenos dat nebo nabíjení baterie, ale také k připojení sluchátek.

K rozklíčování celé situace by nám určitě posloužily detailnější snímky horní a spodní hrany přístroje, těmi bohužel v registru TENAA nedisponují.

Nejsme si zrovna stoprocentně jisti, že by fanoušci skákali nadšením. Jen pro představu to znamená, že k připojení opravdu kvalitních sluchátek by bylo zapotřebí různých redukcí, kterých v současné době na trhu moc nenajdeme.

Jak se na tuto případnou změnu tváříte vy, líbil by se vám sdílený jeden konektor pro vše nebo byste raději uvítali starou, ale osvědčenou klasiku v podobě 3,5 mm audio jacku?

Nakonec ještě doplňující info k minulé zprávě. Baterie o kapacitě 3000 mAh podporuje rychlé nabíjení (QickCharge). Svou technologií by tento proces neměl nijak baterii ubližovat. To vše díky speciální nabíječce, která je schopna modulovat různé cykly proudů a napětí (3,6A/8V, 3A/12V a 2A/24V) k optimalizaci nabíjecího procesu.