Čínská společnost Huawei patří mezi nejinovativnější firmy světa a na kvalitě jejich výrobků to jde poznat. Pokrývá přitom celou škálu levných přístrojů pro nenáročné, až po špičkové top modely za mnoho tisíc. A právě na ně se dnes podíváme.

Honor 7

Značku Honor představil Huawei poměrně nedávno jako svou alternativní produktovou řadu. Původně do ní chtěl řadit levnější modely pro nenáročné, ale jak dokazuje třeba telefon (Huawei) Honor 7 s 5,2“ displejem, rozhodně nemůžeme její příslušníky nikterak podceňovat.

Honor 7 má osmi jádrový procesor, jehož čtyři jádra pracují na frekvenci 2,2 GHz a zbylá čtyři pouze na 1,5 GHz. To má své výhody, u méně náročných úloh telefon využije pomalejší části procesoru, které mají nižší spotřebu, a tak prodlužuje klasicky jednodenní výdrž baterie. Pro běh operačního systému Android slouží 3 GB operační paměti, dalších 16 GB je k dispozici pro uložení vašich dat. Pokud by to nestačilo, slot pro paměťovou kartu je připraven splnit svou povinnost.

honor-7

Zadní fotoaparát má rozlišení 20 Mpx a kvalita jeho snímků je spíše průměrná než nějak excelentní. U čelního selfie fotoaparátu, jehož rozlišení činí 8 Mpx, si uživatelé často chválí přisvětlovací diodu (pozor, nikoliv diodový blesk), která dokáže lehce zlepšit parametry selfie vytvořeného v temném prostředí.

K internetu se připojíte jak přes archaické sítě 2G a EDGE, tak přes takřka všude dostupné 3G nebo slibně se rozvíjející LTE. Nechybí ani Wi-Fi nebo přijímač satelitního navigačního signálu GPS. Na zadní straně je pak umístěna čtečka otisků prstů, díky níž se do vašeho mobilu jen tak někdo nedostane. Dnes již docela netradiční infraport umožní proměnit Honor 7 na dálkový ovladač veškeré domácí elektroniky.

Huawei Mate S

Špičkový mobil se zaobleným tělem nadchne i ty nejnáročnější. Už na první pohled vás zaujme špičkový design s kvalitní konstrukcí. Hrany telefonu utíkají kamsi do ztracena a ani při nejsilnějším stisku v telefonu nic nevrže ani necvaká. Na jedno nabití vydrží při aktivním používání, které k dnešním smartphonům patří, bezpečně celý den. Pokud se trochu uskromníte, co se aplikací na pozadí běžících týče, dostanete se klidně ke dvěma dnům.

huawei-mate-s

Jeho displej má úhlopříčku 5,5“ a zobrazuje 16 milionů barev. O pohon se stará osmi jádrový procesor s taktovací frekvencí 2,2 GHz, výrobce svůj přístroj vybavil 3 GB operační paměti RAM. To vše bude více než dostačovat plynulému běhu operačního systému Android s grafickou nadstavbou EMUI. Zadní fotoaparát má rozlišení 13 Mpx a není rozhodně tím nejzajímavějším fotoaparátem, který na těle přístroje najdete. Čelní kamera, která obvykle slouží k vytváření selfie fotek, je totiž vybavena diodovým bleskem! Konečně někoho při návrhu telefonu napadlo, že selfies se vytváří především v temných koutech restauračních zařízení.

Vnitřní paměť telefonu má kapacitu 32 GB, což by mělo v pohodě stačit potřebám většiny uživatelů. Kdyby náhodou ne, můžete ji rozšířit vložením paměťové karty microSD. Z datových přenosů podporuje Mate S všechny mobilní sítě až po LTE a také samozřejmě Wi-Fi. Z pokročilých funkcí se pak můžete těšit na odemykání pomocí vzadu umístěné čtečky otisků prstů nebo bezdrátovou komunikaci NFC.

Huawei G8

Pokud chcete hezký mobil, pořiďte si třeba Huawei G8. Již na první dotyk vás zaujme kovový zadní kryt, který si ostatně můžete prohlédnout třeba na tomto videu. Za luxus se ale musí platit, v tomto případě lehce zvýšenou hmotností přístroje. Na čelní straně pak zaujme 5,5“ dotykový displej. O plynulý chod se stará osmi jádrový procesor, který kombinuje čtyři jádra s frekvencí 1,5 GHz a čtyři jádra s frekvencí 1,2 GHz. Operační paměť má kapacitu 3 GB, což je u telefonů této spíše střední kategorie hodně výjimečná hodnota. Pro svá data budete mít k dispozici plných 32 GB RAM.

huawei-g8

O zařazení spíše do vyšší střední třídy svědčí i fotoaparát, který má rozlišení „jen“ 13 Mpx, čelní kamera pak 5 Mpx. Na druhou stranu se nemusíte bát, že byste se museli omezovat v pokročilých funkcích. Huawei G8 nabídne standardní paletu funkcí operačního systému Android a uživatelské nadstavby EMUI. Z datových přenosů podporuje všechno od GPRS až po LTE, samozřejmě Wi-Fi, GPS a NFC.

Na zadní straně najdete obligátní čtečku otisků prstů, čínský výrobce si ji evidentně oblíbil. V tomto případě slouží nejen k odemykání telefonu, ale také k některým ovládacím krokům. Přetažením prstu přes čtečku například zobrazíte hlavní informační lištu.