Umi Rome X je sice odlehčenou verzí původního Rome, čemuž odpovídá i cena, ale přesto se dá říci, že je to poměrně úspěšný telefon. Svým dílem k tomu jistě přispívá i design, který se opravdu povedl. Sama společnost se před uvedením UMi Rome X nechala slyšet, že jde o prémiový vzhled a telefon se řadí mezi ty nejtenčí entr-level přístroje.

Prodej UMi Rome X odstartoval zhruba v půlce ledna/januára a jeho cena začínala na 50 dolarech, což je opravdu za hubičku. Dnes jej najdete za cenu, která se točí kolem 60 dolarů, ale co přeprodejce, to se cena mírně liší.

Pokud byste uvažovali o koupi Rome X, stručně připomeneme jeho parametry. Displej má úhlopříčku 5,5 palce a rozlišení 1280 x 720 pixelů, nechybí 2,5D sklo. Procesorem je čtyř jádrový MTK6580 s 1 GB RAM a 8 GB ROM, kterou je možno dále rozšířit. Hlavní fotoaparát je interpolovaný na 13 MPix se snímačem Sony IMX179 a duálním LED bleskem. Na přední straně pak najdeme 2 MPix kameru, interpolovanou na 5 MPix. Baterie má kapacitu 2500 mAh a operačním systémem je Android 5.1. Telefon podporuje jen 3G sítě. Nesmíme zapomenout ani na celokovové tělo.

A v úplném závěru si dáme video společnosti UMi, které by vám také mohlo být nápomocno při rozhodování, zda si UMi Rome X pořídit.

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.