Všichni se momentálně těší na nový top model společnosti Meizu s názvem M3 Note a firma toho využila a v tichosti připravila k prodeji v Číně odlehčenou verzi MX5, a to s názvem Meizu MX5e Lite. Jaká tato verze vlastně bude si popíšeme níže.

Takže, máme zde neohlášený model, o kterém nejsou venku skoro žádné podrobnosti. Nicméně, společnost oficiálně potvrdila, že telefon je reálný a bude se brzy prodávat v Číně prostřednictvím různých prodejců. Co je tedy odlišného mezi verzí Meizu MX5e Lite a již známým modelem MX5? Z toho, co jsme viděli, existují dva zásadní rozdíly. Společnost se rozhodla k downgradu procesoru. Tedy přesněji MX5 má procesor MTK MT6795T Helio X10, kdežto „odlehčený“ model MX5e Lite bude mít procesor MT6795. To znamená i změnu taktování z 2,2 GHz na 2,0 GHz. Další významnou změnou v novém telefonu je hlavní zadní kamera. U nového přístroje bude rozlišení sníženo z 20,7 MPx na 16 MPx.

mx5e-lite_1

Ostatní specifikace zůstávají stejné jako u MX5, což znamená, že budete mít k dispozici displej o velikosti 5,5 palce s rozlišením 1080p, 3 GB RAM a 16 GB ROM. Přední selfie kamera bude mít rovněž rozlišení 5 MPx. Stejně tak zůstává podpora dualSIM Standby, kapacita baterie 3150 mAh, mTouch 2.0 ID atd. V tuto chvíli se zdá, že společnost dá k dispozici nový telefon za 1499 jüanů (což je asi 231$) v e-shopu Suning.com. To je samozřejmě dost blízko cenám konkurentů jako jsou OnePlus X. Nechme se tedy překvapit tím, jakou obchodní politiku tímto tahem společnost Meizu vlastně sleduje.

mx5e-lite

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.