Milé děti, ještě se jednou vyspinkáte a společnost Huawei vám představí nový telefon, který se jmenuje Huawei P9. Samozřejmě v této chvíli víme o P9 poměrně dost, abychom tušili, že je na co se těšit. Mimo jiné to může být duální fotoaparát, na kterém Huawei spolupracuje se světově proslulou firmou Leica.

Den před oficiální prezentací tu máme uniklé info o parametrech Huawei P9, které se poněkud liší od těch specifikací, jež kolovaly internetem v březnu/marci. Ovšem vzhledem k tomu, že se hovoří o tom, že P9 by měl přijít v několika verzích, to není zas až tak překvapivé. Co tedy můžeme vyčíst z GFXBench?

Huawei_P9_GFX_1

 

Displej by měl mít úhlopříčku 5,1 palce s rozlišením 1920 x 1080 pixelů, procesorem bude osmi jádrový HiSilicon Kirin 955 s maximálním taktem 2,5 GHz a GPU Mali-T880. Doplní jej 3 GB RAM a 32 GB ROM, přičemž předpokládáme, že v tomto případě jde o standardní verzi a vyšší verze bude mít také větší kapacitu interní paměti a zřejmě i RAM.

Hlavní fotoaparát bude mít rozlišení 12 MPix a opět předpokládáme, že toto rozlišení bude platit pro oba snímače, přesto že v GFXBench není duální kamera identifikována. Přední kamera dostala rozlišení 8 MPix. Operačním systémem by měl být Android 6.0.

Na závěr si dáme jednu malou spekulaci o ceně Huawei P9. Ta by se údajně měla pohybovat kolem 599,90 euro a prý se objevila u některých evropských přeprodejců. Je jasné, že přístroj nebude patřit zrovna k nejlevnějším, ovšem na potvrzení ceny raději počkejme do zítřka a mrkněme na jednu video pozvánku na zítřejší akci.