Každý generační skok v oblasti techniky s sebou přináší příznivou skutečnost v podobě masivních slev a výprodejů, jak se výrobci a zejména prodejci zoufale snaží zbavit ležících zásob „najednou-ne-už-tak-atraktivních“ kusů. Spousta těchto ležáků však zdaleka ještě nepatří do důchodu a dá se občas najít za rozumný peníz i něco použitelného. To je případ například i Vido W8C, takže pokud chcete ušetřit pár dolarů oproti novější generaci máte možnost.

Vido W8C je klasickým zástupcem starého dobrého 8″ tabletu s HD rozlišením 1280 x 800 pixelů a dnes již legendárním procesorem Intel Atom Z3735F. Do vínku však, bohužel, dostal pouze 1 GB RAM a 16 GB eMMC úložiště, takže se mírně zadýchává při náročnější činnosti. Aspoň však nabídne příjemné drobnosti jako je microSD slot nebo microHDMI port. Předinstalované Windows 10 na malém displeji zavání poněkud krkolomností, ale pořád se jedná o rázný posun vpřed z dřevních dob Windows 8.1.

20160324145207_48835

Cena tohoto drobka je u našeho partnera Gearbestu 76,44$ a pro nějaké to základní používání stačit určitě bude. Stejně bych se ale osobně plácl přes kapsu, zapomněl na poučky páně Harpagona a vybral něco pořádně smrdícího novotou, jak je např. Chuwi Vi8 Plus za nepatrně vyšší cenu. Ale samozřejmě kupec si jistojistě vybere sám 🙂