Představení nového top modelu Huawei P9 je připraveno na 6. dubna/apríla. Doposud stále kolovaly zvěsti o tom, že společnost Huawei se snaží navázat spolupráci s legendární foto firmou Leica. A najednou bum a prásk, je to zde. Společnosti Huawei Consumer Business Group a Leica Camera AG nedávno oznámily navázání strategického partnerství v rámci technologických inovací v oblasti zdokonalení fotografování smartphony. Model P9 bude mít komponenty od Leica!

Německá značka Leica si vyžaduje alespoň stručný úvod. Je to společnost s více než 150 letou zkušeností v oboru fotoaparátů. Partnerství s Huawei má dodat ryze fotografickým nadšencům možnost fotit vysoce kvalitní snímky i s mobilním telefonem. Stačí se jen podívat na spolupráci Carl Zeiss se společností Nokia. Takže co z toho plyne?

Huawei-P9-Leica-leak_1

Čočky Leica jsou celosvětově oceňovány pro vysokou kvalitu obrazu fotografií a jejich věrnost realitě. To vše souvisí s vysokým rozlišením a se schopností korekce obrazu, kterou čočky disponují. Fotografie navíc působí trojrozměrným dojmem a mají věrné barvy. V praxi hovoříme o správné ostrosti a kontrastu. Oblasti zaostření jsou ostré a jasné, zatímco oblasti mimo zaostření jsou jemné a rozostřené. Čočky navíc zachytí i mikro detaily v tmavých oblastech bez přeexponování ostatních oblastí a vytvářejí bohatou sytost barev.

3

Huawei, zatím jen ústy místopředsedy společnosti Guo Pinga, potvrdil, že přístroj P9 bude opravdu obsahovat komponenty firmy Leica pro jejich duální zadní fotoaparát. Můžeme tedy očekávat přístroj, který bude chrlit působivé fotografie či videa? Vydržme ještě pět dní a uvidíme.

1

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.