Pokud se poohlížíte po kvalitním low-entrovém přístroji se zabudovaným snímačem otisků prstů, tak zde máme nového, ještě horkého kandidáta. Xiaomi totiž uvedla avizovaný nízko nákladový přístroj Xiaomi Redmi 3 Pro. Zařízení se tak od 6. dubna/apríla zařadí po bok svých bratříčků v on-line obchodu společnosti.

Takže čeho nového se můžeme dočkat od této verze? No, tak hlavním rozlišovacím prvkem je již zmíněný snímač otisků prstů, implementovaný na zadní straně přístroje, podobně jako v případě Xiaomi Redmi Note 3 Pro. Další, již méně viditelný upgrade, se nachází uvnitř přístroje. Výrobce navýšil operační paměť RAM z 2 GB na 3 GB a také interní paměti ROM z 16 GB na 32 GB. Navíc pomocí slotu, kam je možné umístit microSD kartu, můžete celkovou paměť dále rozšířit o dalších až 128 GB.

xiaomi-redmi-3-pro-4

Zbytek specifikací zůstal svým způsobem nezměněn. Takže za svou případnou investici dostanete kovový plášť, do něhož producent vsadil 5 palcový displej s rozlišením HD (720p). Uvnitř se nachází osmi jádrový procesor Snapdragon 616 s grafikou GPU Adreno 405. Hlavní fotoaparát se chlubí 13 Mpx senzorem, vpředu pak nalezneme selfie kameru s 5 Mpx. Telefon je vybaven dual-SIM v pohotovostním režimu s podporou LTE/4G sítí. Vše to pohání baterie se slibnou kapacitou 4100 mAh. Na trh se přístroj dostane ve čtyřech odstínech – zlatá, stříbrno-šedá, světle stříbrná a klasická zlatá. To vše za 899 juanů, tedy cca 138 dolarů. Na trh míří i nižší verze s menší kapacitou operační paměti 2 GB a interní 16 GB. V tomto případě si připravte 699 juanů (cca 107 dolarů).

redmi 3 Pro 1