Pokud nám v redakční poště nepřistane denně alespoň jedno info ze společnosti Vernee, jsme celí nervózní. Prostě bez Vernee ani ránu a proto tu i dnes pro vás máme zprávu o telefonu Vernee Thor, který údajně jako první telefon střední třídy s procesorem MT6753 obdržel certifikaci FIDO Alliance.

Abychom rozuměli tomu, cože to vlastně ta FIDO certifikace je, pojďme si nejprve ve zkratce představit kdo nebo co je to FIDO Alliance. Fast IDentity Online je konsorcium několika společností, které pokrývají spektrum od průmyslu, trhu, mobilních technologií přes ekonomiku až po bankovnictví. K zakládajícím členům patří například Lenovo a PayPal. Cílem FIDO je podpora a sjednocení autentizačních a verifikační technologií tak, aby pro ověřování nemuselo být používáno mnoha hesel případně biometrických prvků a postačil by jeden speciálně vygenerovaný klíč.

V praxi by to tedy mohlo pro majitele Vernee Thor znamenat, že díky této certifikaci budou moci snímač otisků prstů, kterým je Thor vybaven, používat pro autentifikaci u všech služeb, které také tuto certifikaci mají. A pokud se mrknete na oficiální stránky konsorcia FIDO Alliance, není jich věru málo.

Mně osobně připadá tato možnost mít jednotný ověřovací klíč pro platby, odemknutí telefonu nebo přihlášení k bankovnímu účtu daleko víc smysluplnější než Uber certifikace, kterou Vernee Thor má také. Thor by se měl objevit v průběhu příštího měsíce s cenovkou 129,99 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.