Jak již psala Hana před měsícem, spekulovalo se o tom, že nový top model společnosti Meizu s názvem Pro 6 by mohl mít technologií 3D Touch. Jde v podstatě o displej, který je citlivý na tlak a jeho intenzitu. Není to vlastně žádná extra novinka, takovýto displej najdeme i u ZTE Axon Mini nebo u Huawei Mate S.

Obvykle se společnosti nebo její vedoucí pracovníci snaží nekomentovat stále unikající fámy, ale v případě Meizu je to dnes jinak. Samotný Vice president firmy, Li Nan potvrdil, že model Pro 6 bude mít displej citlivý na tlak s technologií 3D Touch a údajně má být lepší než od společnosti Huawei. Dále dodal, že Pro 6 bude podporovat citlivý displej s tzv „rozeznáním vícestupňového tlaku“, který zajistí lepší komfort při ovládání. Počkejme si tedy, jestli Meizu opravdu předvede takový zázrak jaký slibuje.

meizu-pro-6-3d-touch

Předchozí úniky nám dali dobrou představu o designu a specifikacích nového telefonu. Co bychom tedy mohli od Meizu Pro 6 očekávat? Super AMOLED displej by měl mít úhlopříčku 5,7 palce s 2K rozlišením (2560 x 1440 pixelů) a jemností 515 ppi. Ochranu displeje zajistí Corning Gorilla Glass 4. Procesorem by měl být Helio X25, což je vylepšená verze X20 („turbo cluster“ s taktem 2,5 GHz a rychlejší GPU s taktem 850 MHz) s grafickým čipem Mali-T880 MP4. Ten doplní 4 GB RAM a 64/128 GB ROM. Hlavní  zadní fotoaparát bude pravděpodobně 21 megapixelový s laserovým autofokusem a přední selfie kamera má být 5 megapixelová. Momentálně odhadovaná cena tohoto přístroje je kolem 460 dolarů.

meizu-pro-6-3d-touch-preview