O telefonu Ulefone Vienna víme, že je cílen na ty, kteří mimo jiné používají mobil jako přehrávač hudby. A takových je určitě dost. Kolega Marek bez denního poslechu muziky z telefonu nedá ani ránu.

Strůjcem audio výstupu v HiFi kvalitě je chipset NXP Smart Audio PA, který by měl pracovat nezávisle na procesoru. Audio systém bude mít frekvenční rozsah od 20 Hz do 20 kHz a měl by pokrývat všechny frekvence slyšitelné lidským uchem.

Společnost Ulefone si je tak jistá v kramflecích, že se nebojí Vídeň postavit do souboje s Vivo X5 Max, o kterém je známo, že jeho hudební přednes je na dost slušné úrovni. Testování výstupu z reproduktorů obou zúčastněných probíhalo tak, že z obou telefonů zazněl stejný kus stejné smyčcové sonáty – znalci jistě poznají „Humoresku“ Antonína Dvořáka.

Pokud bych měla já osobně říci, který přístroj hraje lépe, tak by to nedopadlo valně, neb jsem obdařena absolutním hudebním hluchem a zvukový výstup jak z jednoho tak i z druhého mobilu mi připadá stejný. Posouzení tedy nechám na vás.

2

Společnost Ulefone však tvrdí, že jejich Vienna má mladistvý vášnivý zvukový projev a to jde, prosím pěkně, zatím jen o prototyp. U finálního kousku by měl být zvuk poněkud klidnější. Zároveň také dodávají, že Ulefone Vienna je vybaven většími zvukovými komorami než běžně používají přístroje této cenové kategorie. A příští týden bychom se také mohli dočkat dalšího videa, ve kterém bude Vídeň porovnávána s profesionálním audio zařízením.