Zdá se, že Nubia, dceřinka ZTE, hodlá rozšířit svou modelovou řadu Z o další přístroj. Podle kódového označení NX529J, pod kterým tento telefon vystupuje na stránkách certifikačního úřadu Tenaa těžko říci, zda opravdu jde o Nubia Z11 Mini, ale o této možnosti se na síti hojně spekuluje.

Jaké informace tedy nabízejí stránky Tenaa o tomto zařízení? Displej by měl být 5 palcový s rozlišením FullHD (1920 x 1080). Procesor je osmi jádrový s maximálním taktem 1,5 GHz. Ten doplní 3 GB RAM paměti a 64 GB vnitřního úložiště, které bude možno dále rozšířit o 32 GB.

Hlavní zadní fotoaparát má rozlišení 16 MPix a přední selfie kamera je pak 8 MPix. O energii se postará baterie s kapacitou 2750 mAh. Operačním systémem je Android 5.1.1. Podle snímků vidíme, že přístroj bude mít na zadní straně také snímač otisků prstů a dost možná i 2.5D sklo. Jeho rozměry jsou 141,9 x 70,4 x 8 mm při váze 138 gramů.

Zatím nemáme k dispozici ani cenu přístroje či jeho případné uvedení na trh.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.