Na internetové síti se nedávno objevila zajímavá informace o tom, že model Xiaomi Mi5 dosáhl v Antutu testu téměř 180.000 bodů. To je přibližně o 50 tisíc bodů více, než získaly konkurenční přístroje se Snapdragonem 820. Je to opravdu tak, nebo se nepodařily jednoduché matematické operace?

Xiaomi Mi5 debutovalo před dvěma měsíci a získalo si sympatie mnoha uživatelů, a to především díky výbornému poměru cena/výkon. Nejsilnější verze tohoto zařízení nabízí plný výkon, založený na procesoru Snapdragon 820, 4 GB RAM LPDDR4 (1866 MHz) a 128 GB ROM a přitom stojí méně, než například základní varianta Samsungu Galaxy S7. Podle počátečních benchmarkových testů v AnTuTu, provedených týmem MIUI, získalo Xiaomi Mi5 astronomického výsledku 179.556 bodů!

Mi5

Takovýto výsledek je opravdu excelentní. Co nás však trkne při pohledu na vydaný screen z dotyčného tesu? Je to asi špatný součet dílčích testů, které jsou samstatně obodovány. Pokud si k ruce vezmete kalkulačku a dílčí hodnoty sečtete, naráz dostáváte úplně jiné číslo. Hodnota takto sečtených čísel je pouze 141.029 bodů a nikoliv 179.556 bodů. Jak si následující rozdíl vysvětlit nevím. Třeba to napadne někoho z našich čtenářů a poradí nám. Stránka na miui.com je již prázdná. Tak snad příště.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.