Evana Blasse asi není třeba našim pravidelným čtenářům nějak extra představovat. Na svém twitterovém účtu @evleaks se zaměřuje na různé úniky informací, které se týkají světa mobilních technologií.

Včera publikoval poměrně zajímavou zprávičku o chystaném přístroji HTC 10, konkrétně o jeho displeji, kterým by měl být SUPER LCD 5 oproti původně uvažovanému AMOLED panelu. Hlavním rozdílem mezi LCD displejem a SUPER LCD displejem je použití vzduchové mezery mezi vnějším sklem a zobrazovacím prvkem. To má vliv na přirozené vyvážení barev a kontrastu, včetně pozorovacích úhlů a v neposlední řadě je SUPER LCD také energeticky méně náročnější.

Zároveň s tím také Blass uvádí, že v HTC 10 bude použita baterie s kapacitou 3000 mAh. Podle dalších zpráv, které kolují internetem by HTC 10 měl mít displej s QHD rozlišením (1440 x 2560) a také hlavní fotoaparát se dočká jistého vylepšení, ale o jaké vylepšení půjde se doposud neví. Podle nepodložených informací by se HTC 10 mohl objevit v polovině příštího měsíce v několika barevných variantách.