Zatímco trh s „obyčejnými“ tablety v poslední době nabral sestupný kurz, tak různé konvertibly a 2v1 modely jsou na vzestupu a stejně jako v minulosti je v Číně obvyklé, tak se zejména designově vzhlíží k velkým jménům. A v oboru konvertiblů tím hlavním titánem není Apple, ale Microsoft a tak se můžeme setkat s různými napodobeninami řady Surface. Jedním takovým je právě novinka v podobě Jumper EZpad 5s a dlužno říct, že nevypadá rozhodně špatně.

Jumper EZpad 5s láká zejména na kvalitní hliníkové tělo a šikovnou vyklápěcí kickstand nohu, umožňující jednoduché postavení tabletu. Uvnitř pak tepe jen obvyklý Atom X5-8300 platformy Cherry Trail, podporovaný 4 GB RAM a 64 GB eMMC paměti. Displej je s poměrem stran 16:9, FHD rozlišením 1920 x 1080 pixelů a úhlopříčkou 11,6″, takže dostatečně veliký i na produktivní činnost. Samozřejmostí jsou Windows 10 a obvyklé vybavení, zahrnující například HDMI a trojici plnohodnotných USB portů včetně jednoho specifikace 3.0. K dispozici je i speciální klávesnice, připojitelná magnetickým dokovacím konektorem pro ještě pohodlnější pracovní nasazení.

Potěšitelná je i cena, která navzdory prémiovému zpracování nenarostla do závratných výšin a navíc je v těchto dnech v akci u našeho partnera Gearbestu, základní verze přijde na 219.89$ a set včetně klávesnice stojí velmi zajímavých 239.99$. Možná se nám k obvyklým podezřelým na čínském tabletovém trhu přidá další slušná značka, držme palce.