Projektor do ruky – Doogee Smart Cube P1 – byl představen tento rok na MWC veletrhu. Nyní je tento chytrý a snadno přenosný přístroj již v předprodeji a jeho cena začíná na 169 dolarech.

Společnost Doogee je známá hlavně díky svým levnějším telefonům. Tento rok se výrobce rozhodl udělat pár změn, které by ho mohly posunout dopředu. Například použítí, pro lepší telefony, procesoru Helio X20. Navíc se nyní rozhodl rozšířit nabídku chytrých zařízení o originální inteligentní kostku Doogee Smart Cube P1 – projektor.

Na první pohled vypadá jako Rubikova kostka. Hýří barvami a vejde se do dlaně (rozměry 62 x 62 x 62 mm). Jak vás již ve svém článku informoval kolega Martin Svozil, projektor obsahuje LED lampu se světelným tokem 70 lumenů a maximálním rozlišením obrazu 854 x 480 pixelů. Přístroj má vlastní operační systém Android, baterii 4800 mAh, 1 GB RAM, 8 GB ROM a 1,2W stereo reproduktory.

Díky vlastnímu operačnímu systému není nutné připojovat další zařízení jako zdroj signálu. Nicméně, tak jak je vidět na videu, i to není problém, a to jak k počítači tak mobilu.

Předprodej P1 projektoru začal na ceně $ 169, ale je předpoklad, že jeho cena vzroste těsně pod $ 200.

Otázkou zůstává, k čemu takovýto gadget může posloužit. Samozřejmě, vzhledem k nízké svítivosti můžeme zapomenout na použití při denním světle. Pro použití bude nutné buď počkat na tmu či místnost dostatečně zatemnit (z vlastní zkušenosti s LED projektorem vím, že s postupem času to člověka přestává bavit). Domácí kino? Těžko, viz patrné prodlevy při testování (viz video). Zbývá prezentace fotografií z dovolené na večerní, respektive noční párty. A to je, dle mého mínění, docela málo muziky za tolik peněz.

Na druhou stranu nelze Doogee upřít určitou originalitu. Po snížení ceny, vychytání všech otravných mušek, bude jednou možná takový Doogee Smart Cube P9 dobrým společníkem.

Video:

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.