Poté, co OnePlus v tomto roce vypustilo do světa několik aktualizačních záplat svého vlastně vyvíjeného operačního systému OxygenOS, přišlo na řadu také celkové povýšení o level na OxygenOS 3.0. Trojková verze bere za vděk již šestkovým Androidem Marshmallow. Podle posledních informací se v současné chvíli nachází ve stádiu posledních testů a dalo by se říci, že již nic nebrání brzkému uvolnění pro OnePlus 2.

OxygenOS 3.0, založený na Android 6.0.1 Marshmallow, přichází se značnou změnou rozhraní, podobně jako přechod z Android Lollipop na Marshmallow. OnePlus samozřejmě nezapomněl na bezpečnost a do tohoto upgradu zahrnul i nejnovější bezpečnostní záplaty vydané Googlem. Tím by měla být zaručena aktuálnost softwaru proti možnosti napadení ze zdrojů nechtěných návštěvníků, kterých se v poslední době vyrojilo víc než dost. A o tom by mohl vyprávět i náš kolega Marek.

V šestkové verzi Androidu narazíme na implementovaný power managment v podobě aplikace Doze (nabízí se podobnost s populárním Greenify). Mimochodem Doze je možno stáhnout i na nižší verze Androidu. Samozřejmě OnePlus také nezapomíná na vlastní nadstavbu a snaží se ji pomalu rozšiřovat o další vlastní vychytávky.

Doze - For Better Battery Life
Doze - For Better Battery Life
Developer: YirgaLab
Price: Free
Greenify
Greenify
Developer: Oasis Feng
Price: Free

OnePlus gallery

Jednou z nich může být i nedávno představená galerie fotografií, která nahradí současného správce fotografií. Tuto aplikaci je dokonce možné stáhnout zdarma prostřednictvím Google app storu. Svým minimalistickým pojetím se řadí mezi ty vydařenější a hlavně funkční, škoda, že jen pro uživatele telefonu OnePlus 2 s operačním systémem OxygenOS 2.2.1 a vyšším. My ostatní máme hold smůlu, alespoň prozatím.

OnePlus Gallery
OnePlus Gallery
Developer: OnePlus Ltd.
Price: Free

Celková aktualizace na Marshmallow se očekává ve velmi blízké době, dokonce se spekuluje, že by se tak mohlo stát již tento víkend, případně začátkem příštího týdne. Tak uvidíme! Majitelé OnePlus 2 očekávejte OTA aktualizaci.