Mám pocit, jako bych v posledních hodinách nečetl nic jiného než zprávy, týkající se novinek Mediateku. Po zprávách z tábora Meizu, potvrzující použití procesoru Mediatek Helio X25 v top přístroji Meizu Pro 6 se objevila další informace, tentokrát od konkurenčního LeEco, potvrzující použití Helio X20.

Uvedení nových řad LeEco je na spadnutí. My se tak můžeme konečně těšit na nástupce jedničkové série. Snad se tedy dočkáme i již několikrát představeného LeMax Pro, phabletu se Snapdragonem 820 a dále samozřejmě LeEco Le 2 a LeEco Le 2 Pro.

Společnost včera potvrdila zakomponování stále se zpožďujícího procesoru Helio X20 ve svém nejnižším modelu, LeEco Le 2. Ačkoli toto ambiciózní deseti-jádro zprvu mířilo svými specifikacemi někam do high-endových pater, po několikerém odložení výroby a srovnáním s ostatními high-endovými procesory, bude muset vzít za vděk spíše vyšší střední třídou. Do top přístrojů nakonec poputuje narychlo vyvíjený Helio X25. Možná je to odezva na současné výsledky procesorů Snapdragon 820 a Exynos 8890 vůči Heliu, nebo také reakce na nepotvrzené problémy s přehříváním „dvacítky“, která se nedávno objevila na pranýři v tématicky orientovaných plátcích.

Ačkoli první přístroj, ve kterém jsme Helio X20 mohli spatřit byl ZOPO Speed 8 (uveden na MWC 2016 v Barceloně), na trhu se doposud žádný přístroj neobjevil. Teď se zdá, že konečně svitla šance. V nejbližší době se představí s tímto procesorem Qiku f4 a také právě zmíněné LeEco Le 2. Mimochodem, přímo k tomuto přístroji se vyjádřil i prezident mobilní divize LeEco Feng Xing. Ten uvedl, že společnost již připravuje zásobu více než 1 miliónu přístrojů s tímto procesorem. To je dosti působivé a naznačuje to, že společnost opět očekává velmi vysoké počty objednávek, což v souvislosti s jejich agresivní cenovou politikou není nic neobvyklého. Navíc tak LeEco dává najevo jednoznačnou důvěru v tento procesor.

Ačkoli nemáme zatím žádné potvrzené zprávy o připravovaném oficiálním představení výše jmenovaných přístrojů, přesto se dá počítat s tím, že k němu dojde v nejbližší době. Předpokládáme, že půjde o přelom března/marca a dubna/apríla. Věřme tedy, že se bude na co těšit, podobně, jako když před rokem společnost představila své prvotiny Letv Le 1, Le 1 Pro a LeMax.