Psal se rok 2007 a Steve Jobs, budiž mu je lehká zem, prezentoval první iPhone s „ideální“ velikostí displeje 3,5 palce. Jenže Steve, asi pln emocí, zapomněl dodat pro koho je tato velikost ideální.

Sto lidí, sto chutí, ale… Apple má dokonale zmáknutý marketing a rázem byla tato velikost ideální úplně pro všechny vyznavače firmy s nakousnutým jablkem ve znaku. Nic „ideálnějšího“ není a nikdy nebude. I tato slova jsem docela často slýchal a četl v různých diskuzích. Časem však i Apple pochopil, že lidé chtějí větší displej než oněch „ideálních“ 3,5 palce a postupně své iPhony zvětšoval na 4, poté na 4,7 a nakonec až na 5,5 palce. A výsledek? Apple opět zabodoval a iPhony s tak velkým displejem, který se dříve stával posměchem mnoha Apple fans, šli opět na dračku.

Před časem provedl tento výrobce výzkum a zjistil, že je v oběhu stále mnoho iPhonů s úhlopříčkou 4 a méně palců a rozhodl se, že opět vyrobí takto malý smartphone. Představen by měl být během pár dnů, ponese jméno iPhone SE. Poslední dvě písmenka značí Special Edition, takže se očekává, že vyznavači kultu Apple udělají cokoliv, aby tento něčím speciální iPhone získali.

Ruku na srdce, kdo z vás by nechtěl speciální edici iPhonu se skoro ideální úhlopříčkou 4 palce? Já teda ne. Jaká je pro vás ideální úhlopříčka? Koupili byste si 4 palcový smartphone?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.