Dnes to bude spíše o obrázcích. Díky čínským kolegům v branži se můžeme podívat na střívka, v současnosti jednoho z nejzajímavějších přístrojů z čínských luhů a hájů, Vivo XPlay5.

Přístroj již při své prezentaci 1. března/marca v Pekingu hned zaujal osazením displeje se zaoblenými kraji a ve své vrcholné verzi také osazením 6 GB modulem operační paměti. Jak už víme, přístroj se představil ve dvou verzích, ta ekonomičtější v sobě ukrývá procesor Snapdragon 652 a 4 GB RAM paměti, vrcholná edice pak přichází s novinkovým Snapdragonem 820 s již zmíněnou operační pamětí s 6 GB kapacitou, čímž Vivo dosáhlo prvenství ve světě.

Oba přístroje se mohou pochlubit kapacitou interního úložiště 128 GB, 5,43 palce velkým displejem s rozlišením 2K. Vše napájí baterie o kapacitě 3600 mAh. Nezapomínejme také na audio výstup s podporou Hi-Fi, jak už se na pořádné Vivo sluší a patří.

Nechme tedy psaní a pojďme se podívat, jak si Vivo poradilo s vnitřním uspořádáním u své „lacinější“ verze. Jak už víme z minulosti, Vivo si dokáže poradit i s více ambicióznějšími projekty, jako byl ultra tenký Vivo X5 Max, více zde.

Vivo XPlay5 teardown:

vivo XPlay5 teardown 1

Vivo XPlay 5 je první chytrý telefon, osazený zakřiveným displejem vyprodukovaným v Číně. Vysoké provedení potvrzuje i použití špičkového procesoru Qualcomm Snapdragon 820 a 6 GB operační pamětí. Standardní verze pak přichází s procesorem Qualcomm Snapdragon 652 a 4 GB pamětí RAM a ten se dnes stane předmětem demontáže.

vivo XPlay5 teardown 2

Tělo s displejem zabezpečují dva šroubky na spodní hraně přístroje…

vivo XPlay5 teardown 3

… které je nutno před demontáží nejprve odmontovat.

vivo XPlay5 teardown 4

Ještě před samotnou demontáží je třeba vysunout slot pro SIM karty.

vivo XPlay5 teardown 5

Na samotné oddělení displeje od těla použijeme plastovou špachtličku, kovový nástroj v tomto případě není vhodný z důvodu poškození hran přístroje.

vivo XPlay5 teardown 6

Po odklopení na nás čeká jedno překvapení, většinu součástek producent osadil na přední část přístroje, tedy tam, kde se nachází displej.

vivo XPlay5 teardown 7

Zadní panel se chlubí senzorem otisků prstů. V horní části zadního krytu byla použita plastová vložka z důvodu propustnosti signálu k anténám.

vivo XPlay5 teardown 8

Uspořádání součástek Vivo opět uskupilo okolo baterie s kapacitou 3600 mAh, podobně jako v případě ultra tenkého Vivo X5Max.

vivo XPlay5 teardown 9

Na bradě přístroje najdeme část plastového šasi, ve kterém je umístěn reproduktor a také součástka, zajišťující funkci vibrování.

vivo XPlay5 teardown 10

Oba panely k sobě poutá navíc oboustranná lepící páska.

vivo XPlay5 teardown 11

Baterii Vivo XPlay 5 zajišťují dvě gumové pásky.

vivo XPlay5 teardown 12

K vyjmutí baterie je zapotřebí postupovat dle očíslování pásek, nejprve tedy začneme „jedničkou“…

vivo XPlay5 teardown 14

…následně pokračujeme páskou, označenu číslem „dvě“.

vivo XPlay5 teardown 15

Tahem za pásku označenou číslem dvě můžeme baterii vyjmout.

vivo XPlay5 teardown 16

Plastová přepážka, oddělující přední a zadní panel má za úkol ochránit displej před poškozením. Působí něco jako nárazník mezi oběma panely.

vivo XPlay5 teardown 17

Po vyjmutí baterie je možné postupně demontovat i jednotlivé části se zbylými součástkami.

vivo XPlay5 teardown 18

Po vyjmutí součástek lze na předním panelu vidět drážku určenou k liquid chlazení pro vrcholnou verzi s procesorem Snapdragon 820.

vivo XPlay5 teardown 19

Na horním panelu najdeme základní desku, na které se nachází většina důležitých čipů a součástek.

vivo XPlay5 teardown 20

Z druhé strany je modul oblepen kovovou fólií. Ta má za úkol odvádět přebytečné teplo, vznikající při zátěži čipů.

vivo XPlay5 teardown 21

Nižší verze dostala do výbavy paměťový čip s kapacitou 4 GB od společnosti Samsung. Další čipy, bohužel, zakrývá další bandáž, takže nemáme možnost jejich identifikace.

vivo XPlay5 teardown 22

Modul interní paměti s kapacitou 128 GB.

vivo XPlay5 teardown 23

Oba fotomoduly, hlavní s rozlišením 16 MPx a přední selfie kamerka s rozlišením 8 MPx.

vivo XPlay5 teardown 24

Celkový pohled na rozebraný přístroj Vivo XPlay 5 odhaluje poměrně precizní dílenské zpracování s ergonomickým osazením jednotlivých modulů. Bohužel zakrytí několika součástek nám zabraňuje detailnějšímu odhalení použitých čipů a součástek použitých v tomto přístroji.