Pokud jste závislí na hraní her, určitě vám neunikly naše herní mini recenze od Martina Fabiána (zde). Rozhodli jsme se z Martinem, že vám v dnešním článku nedáme tip jen na jednu hru, ale hned na 5, a to těch, které patří mezi ty nej, co si můžete na Androidu zahrát. Bez dlouhých řečí pojďme na to.

1. Asphalt 8: Airborne

Společnost Gameloft je ve světě android her známa i díky sérií závodních her Asphalt. Gameloft hry patří ke grafické špičce, co se Androidu týče a není tomu jinak ani při osmém pokračovaní pod názvem Airborne. Hra obsahuje hodně aut a tratí, včetně kampaně pro jednoho hráče, multi-player závody, časovky a postupně přichází aktualizace, které přidávají nové tratě a další nový obsah. Pokud máte rádi arkádové závody aut, tak ji musíte určitě vyzkoušet. Hra je zdarma s možností příplatku za updaty nebo nákupy aut.

2. Clash of Clans

Clash of Clans je hodně populární a dobře známá multiplayerová hra v mobilním herním průmyslu. K dispozici je single player, kde je příběh docela krátký, ale multiplayer je už „jiné kafe“. Hra Clash of Clans připomíná stavebnici. Základem je postavit si z dostupných stavebních prvků vlastní osadu tak, aby co nejlépe odolávala nájezdům nepřátel. Clash of Clans je k dispozici zdarma. A zdarma lze celkem úspěšně hrát i bez otevření peněženky. Jen všechno bude o něco déle trvat. Za peníze se kupují zelené krystaly (lze je omezeně získat i hraním), které uspíší jakoukoli stavbu či trénink jednotek.

Clash of Clans
Clash of Clans
Developer: Supercell
Price: Free+

3. Fallout Shelter

Cílem hry Fallout Shelter je zažehnout plamínek ve světě bez naděje. Musíte vybudovat rozsáhlý podzemní komplex, kde najde nový život až 200 obyvatel. Základní podmínky provozu jsou: elektřina, voda a jídlo. Pokud jedna z hodnot klesne pod požadované minimum krátkodobě, nic moc se ještě neděje. Pokud se vám líbí post apokalyptická tématika, určitě tuhle hru zkuste.

Fallout Shelter
Fallout Shelter
Price: Free+

4. Grand Theft Auto: San Andreas

Neznáte sérii her pod názvem GTA? Tak to je veliká chyba. Tato populární hra, kterou jsem hrál ve 2D jako malý kluk je stále lepší a lepší. Mám pocit, že je zbytečné o ní něco psát a tak jen poznamenám, že díl San Andres byl u PC hráčů hodně oblíbený a není divu, že se dočkal Android verze. Jediné co vás může odradit je cena, ale tahle hra za to fakt stojí. Rada na závěr: zkuste si ji zahrát s gamepadem.

Grand Theft Auto: San Andreas
Grand Theft Auto: San Andreas
Developer: Rockstar Games
Price: To be announced

5. SOULCALIBUR

Soulcalibur je jednou z populárních bojových sérií na konzolách. Její portace na Android se spojuje s velkým úspěchem. Obsahuje vylepšené grafiky oproti originálu, různé herní módy, jako je Time Attack, Survival, Arcade a nadměrně obtížné přežití. Ovládací prvky na obrazovce fungují překvapivě dobře, a to vše přispívá k pravděpodobně nejlepší bojové hře pro mobilní telefony. Cena je trochu vyšší, ale potom už nenarazíte na žádné nákupy v aplikaci.

The app was not found in the store. 🙁
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.