Huawei uvolnil oficiální upoutávku, jež zve na velice očekávanou novinku Huawei P9. Ta bude představena za měsíc a s největší pravděpodobností již 6. dubna/apríla. V poslední době se v souvislosti s tou novinkou hodně skloňují termíny jako duální fotoaparát a také Leica.

Informace, že se Huawei spojil s věhlasným producentem objektivů a fotoaparátů Leica, patří ještě k poměrně čerstvým. Ale asi nikdo neočekával, že by se jejich společný produkt mohl objevit v nadcházejícím přístroji společnosti Huawei. Jenže poslední indicie tomu nasvědčují, a tak bychom se na nové vlajkové lodi mohli opravdu dočkat velmi kvalitního optického systému ve spojení s hlavním fotoaparátem.

Na uvedeném teaseru Huawei potvrzuje duální fotoaparát. Patrně půjde o systém dvou nezávisle na sobě pracujících optik, ovládaných samostatnými moduly. První z nich bude s největší pravděpodobností podporovat plně barevné spektrum, ten druhý, dle upoutávky, bude monochromatický. Podobný systém používá například i u nás méně známý Qiku Q Terra. Na teaseru není zmínka, kdo systém dodal, ale včera večer se souběžně v komunikaci skrze micorblog Weibo mezi několika vrcholovými manažery Huawei objevila zpráva zmiňující podivné sousloví, v překladu „Později, 9 Lai“, kdy devítka je asi všem jasná, jedná se o Huawei P9. Zajímavější se však zdá slovíčko „Lai“, mohlo by se jednat o firemní slang k právě avizované spolupráci s Leicou. Jsme si skoro jisti, že plodů spolupráce mezi Huawei a Leicou se můžeme dočkat již u této nové vlajkové lodi společnosti.

 

Huawei P9 dorazí s největší pravděpodobností ve čtyřech verzích, které by se měly od sebe odlišovat odstupňovanou výbavou a samozřejmě cenou. Opět se zřejmě setkáme s Lite verzí, která zamíří do střední třídy. Standardní edice by pak měla dorazit s již poměrně high-endovou výbavou, 5,2 palce velkým displejem s rozlišením FullHD (1080p), procesorem Kirin 950, 3 GB RAM a 32 GB ROM pamětí. High-endová verze P9 Premium se pravděpodobně pochlubí Kirinem 955, 4 GB RAM a minimálně 64 GB ROM pamětí. U poslední verze se jedná o právoplatný phablet s úhlopříčkou displeje 6,2 palce a rozlišením 2K, specifika by se měla shodovat s verzí Premium.

Předpokládané ceny přístrojů:

  • Huawei P9 Lite – 1888 Yuan ($ 290)
  • Huawei P9 Standard Edition – 2888 Yuan ($ 443)
  • Huawei P9 Premium – 3498 Yuan ($ 537)
  • Huawei P9 Max – 4088 Yuan ($ 629)