Není to tak dávno, co jsme zde zveřejnili několik snímků s možnými verzemi konceptu z dílen OnePlus, které s největší pravděpodobností zobrazují novinkový OnePlus 3. Čínským internetem se nyní šíří další série snímků, odhalující i několik zajímavých detailů této připravované novinky.

OnePlus 3 bychom se měli dočkat někdy v první části letních prázdnin, alespoň dle oficiálního rozhovoru, který Carl Pei (co-founder) poskytl renomovanému plátku CNET. Zde se také zmínil o tom, že „trojka“ přijde s kompletně přepracovaným vzhledem oproti předchůdci One a současnému modelu 2. Ačkoli se Pei ani slovem nezmínil o specifikacích přístroje, dají se některé komponenty odhadnout vzhledem k příhlédnutí na nedávno uvedené vlajkové lodi některých značek. Z tohoto důvodu je namístě se domnívat, že na postu procesoru se setkáme s novinkovým Snapdragonem 820, ten podpoří 4 GB modul operační paměti s pravděpodobnou kapacitou interní paměti o velikosti 64 GB. Zadní stranu by mohl ozdobit fotoaparát s 20MPx senzorem. Očekává se i ultrazvukový snímač otisků prstů. Zda jej najdeme na předním nebo zadním panelu není z konceptů není úplně jasné. Rozlišení displeje zůstane asi u osvědčeného FullHD (1080p).

Snímky konceptu OnePlus 3 prozrazují použití poměrně tenkého kovového rámečku. Zajímavostí může být přesunutí reproduktorů, po vzoru HTC, na čelní stranu telefonu. Na spodní hraně pak můžeme vidět použití konektoru USB typu-C, podporující fakt, že OnePlus byla jedna z prvních značek, která sáhla po tomto řešení. Opět bychom se měli dočkat polohovacího tlačítka k přepínání jednotlivých režimů na rámečku přístroje. Na jednom ze snímků také vidíme tlačítko, které by mohlo sloužit jako spoušť fotoaparátu.

Co se týče specifikací, OnePlus 3 nás asi nebude mít šanci nějak překvapit, vzhledem k již představeným konkurenčním přístrojům. Na řadu tedy přijde spíše designová stránka telefonu a poté také koncová cenovka „trojky“. Uvidíme tedy, jestli se i u třetí řady přístrojů dočkáme proslulých vyměnitelných krytů style-swap, anebo jestli se společnost odkloní od tohoto řešení k unibody tělu, což naznačují i některé z předešlých renderů přístroje.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.