Na letošním MWC byl k vidění designově povedený smartphone Blackview A8, který sice nezaujme parametry, ale cena je více než lákavá.

Telefon by se měl dostat do prodeje 25. března/marca a cena se bude pohybovat někde mezi 43 – 56 dolary, což tak trochu napovídá, že to nebude žádný trhač asfaltu. I tak si jistě najde své kupce a osobně by se zamlouval i mně, jako náhradní přístroj v případě nouze.

Blackview A8 je osazen IPS panelem s úhlopříčkou 5 palců a HD rozlišením. Procesor MediaTek MT6580A s čtyřmi jádry o taktu 1,3 GHz není úplně tím pravým na hraní her, ale nenáročné procesy by neměly být problémem. Dále je tady 1 GB RAM a 8 GB ROM. Nezapomnělo se ani na dual SIM a na podporu paměťových karet. Zadní i přední fotoaparát mají 8 MPx snímač s LED bleskem. Kapacita baterie je 2000 mAh.

Vzhledem k ceně Blackview A8 nepodporuje LTE sítě, ale v brzké době by mohl přijít na trh o chlup dražší model s podporou 4G.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.