Čínští Voyo se asi opravdu zamilovali do „Yoga“ designu konvertiblů a chrlí na trh další a další odrůdy s tímto vzhledem a povětšinou i podobnými specifikacemi. Výjimkou byl připravovaný vBook V3 Ultimate, který nabídne to nejlepší v podobě nových Intelů Core-M platformy Skylake, ale také si za to nechá královsky zaplatit (psali jsme ZDE). Dostupnější standardní verze V3 je pak na trhu s mnohem dostupnějším obligátním Cherry Trailem X5-8300, ale oba tyto modely jsou větších rozměrů s 13.3″ úhlopříčkou a poptávku po něčem skladnějším tak naplňuje až nový Voyo vBook V1 WiFi.

Tento konvertibl se sice zuby nehty drží zmíněného „Yoga“ designu, což však není ke škodě věci, protože jde o pohledné a praktické řešení, ale dočkáme se obvyklé tabletové úhlopříčky 10.1″ s nižším rozlišením 1280 x 800 pixelů. Hardwarové vybavení je opět klasické, Intel Atom X5-Z8300 platformy Cherry Trail v poslední době vyskočí na uživatele snad i při otvírání konzervy, ale aspoň je spárován se 4 GB RAM a 64 GB úložného eMMC prostoru. Stejně jako u většího bratříčka nechybí HDMI, micro SD slot nebo BT4.0 a zamrzí nepodpora Wi-Fi 802.11ac. Zlehka bylo ubráno kapacity baterie na 9000 mAh, ale na druhou stranu se příjemně snížila i váha na 790 g. Konvertibl je samozřejmě dodáván s předinstalovanými Windows 10 a teoreticky by měl také podporovat ovládání stylusem a mít tedy dotykovou vrstvu (na doprovodných obrázcích to tak alespoň vypadá), ale stylus není součástí balení. Celý zázrak je v současné době v předprodeji (s očekávaným odesláním 15.3.) u našeho partnera Gearbestu za velmi slušných 202.37$ a shodou okolností se dočkal slevové akce i výše zmíněný větší V3, který je k mání za 249.59$.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.