První dvě letošní vlaštovky vlajkové lodi už jsou mezi námi. Na mysli máme konkrétně Xiaomi Mi5 a včera představený Vivo XPlay 5. Nu a teď je řada i na dalších čínských producentech, aby se vytáhli se svými top modely pro rok 2016.

Samozřejmě, mezi očekávanými novinkami je i nějaká ta bitevní loď z dílen Meizu. Mohl by jím být nástupce Meizu Pro 5, tedy Pro s pořadovým číslem 6. Díky zemětřesení na Tchaj-wanu, kde má i Meizu své výrobní haly, se předpokládalo jednak zpomalení výroby a také posunutí termínů prezentací všech produktů. Zdá se však, že prezentace Meizu Pro 6 by mohla proběhnout v rámci možností včas.

Force_Touch

To by mohl naznačovat i screenshot, který je zveřejněn na čínských stránkách Anzhuo a znázorňuje displej s běžícím Flyme OS a technologií 3D Touch. Jde v podstatě o displej, který je citlivý na tlak a jeho intenzitu. Není to vlastně žádná extra novinka, takovýto displej najdeme i u ZTE Axon Mini nebo u Huawei Mate S.

Na bližší zprávy o tom, jak pokračují práce na Meizu Pro 6, případně na specifikace či termín prezentace si budeme patrně muset ještě chvíli počkat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.