První dvě letošní vlaštovky vlajkové lodi už jsou mezi námi. Na mysli máme konkrétně Xiaomi Mi5 a včera představený Vivo XPlay 5. Nu a teď je řada i na dalších čínských producentech, aby se vytáhli se svými top modely pro rok 2016.

Samozřejmě, mezi očekávanými novinkami je i nějaká ta bitevní loď z dílen Meizu. Mohl by jím být nástupce Meizu Pro 5, tedy Pro s pořadovým číslem 6. Díky zemětřesení na Tchaj-wanu, kde má i Meizu své výrobní haly, se předpokládalo jednak zpomalení výroby a také posunutí termínů prezentací všech produktů. Zdá se však, že prezentace Meizu Pro 6 by mohla proběhnout v rámci možností včas.

Force_Touch

To by mohl naznačovat i screenshot, který je zveřejněn na čínských stránkách Anzhuo a znázorňuje displej s běžícím Flyme OS a technologií 3D Touch. Jde v podstatě o displej, který je citlivý na tlak a jeho intenzitu. Není to vlastně žádná extra novinka, takovýto displej najdeme i u ZTE Axon Mini nebo u Huawei Mate S.

Na bližší zprávy o tom, jak pokračují práce na Meizu Pro 6, případně na specifikace či termín prezentace si budeme patrně muset ještě chvíli počkat.