Už když se objevily první zvěsti o tom, že telefon UMi Touch bude mít hlavní 13 MPix fotoaparát osazen snímačem Sony IMX328, začali jsme být mírně skeptičtí, protože oficiálně takovýto snímač buď neexistuje a nebo je tak úžasný, že se o jeho existenci nechce podělit ani společnost Sony. Naše prvotní úvahy se nesly v tom duchu, že čínští soudruzi udělali chybu a lehce se upsali v názvu senzoru, což by nebylo nic překvapivého.

Podobně uvažovali i někteří z našich čtenářů a potvrdili, že ani oni nejsou s to dohledat podrobnosti o tomto senzoru. Nicméně společnost UMi stále tvrdošíjně tvrdila a tvrdí, že Sony IMX328 je součástí fotoaparátu UMi Touch.

Do redakce nám však doputovala depeše, ze které by se na první pohled mohlo zdát, že odhaluje tajemství Sony IMX328, protože ve zprávě jsou i screeny jakýchsi „důvěrných“ materiálů, které unikly ze společnosti Huawei a údajně by tento snímač měl být integrován v jednom z Huawei zařízení.

Pokud se však podíváme na aktuální přístroje z dílny Huawei, tak můžeme zjistit, že kromě senzoru Sony IMX278, který najdeme u Huawei Mate S, nejsou snímače v dalších zařízeních (Huawei Mate 8, P8, P8 Max) vůbec specifikovány.

Nu a tímto se opět dostáváme na začátek této hádanky. Buď je typ senzoru na stránkách UMi špatně uveden a nebo, budeme-li vycházet z „důvěrných“ materiálů společnosti Huawei, tento snímač opravdu existuje a byl použit u některého z jejich zařízení, akorát se o něm opomněli zmínit jak oni, tak i společnost Sony.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.