Snímače společnosti OmniVision jsou poměrně populární u čínských výrobců chytrých telefonů, a to hlavně v segmentu zařízení, jež řadíme do jakési pomyslné střední třídy. Nyní OmniVision přichází se snímačem, jenž by měl oslovit i high-endové modely. Tímto senzorem je 13 megapixelový OV13870 PureCel Plus-S.

Co zajímavého tedy tento senzor přináší? OV13870 má novou „1,25-um PureCel®Plus-S pixel“ architekturu. Říká se, že nabízí nejvyšší a nejlepší výkon ve své třídě, a to hlavně díky zásadnímu vylepšení obrazu ve špatných světelných podmínkách při fotografování. Neboli česky řečeno, jde o vynikající redukci šumu. Tento snímač je schopen nahrávat video v rozlišení 4K/2K s rychlostí 60 snímků za sekundu, při rozlišení Full HD (1080p) je to již 240 snímků za sekundu a u rozlišení HD (720p) zvládá 300 snímků za sekundu. Stojí za to připomenout, že stejné parametry nabízí například snímač Sony IMX377, který najdete u modelů jako jsou Nexus 5X nebo Nexus 6P.

OmniVision-OV13870-1

Na závěr jen podotkněme, že sériová výroba bude zahájena ve druhém čtvrtletí letošního roku a první high-endové modely telefonů s tímto senzorem by se měly objet ještě letos.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.