Proslýchá se, že Microsoft pracuje na vývoji svého operačního systému pro několik původem andoroidních zařízení. Jedním z nich je v rámci již fungující spolupráce novinkový přístroj od Xiaomi, vlajková loď MI5. Svým způsobem se nejedná o žádné velké překvapení, vezmeme-li v potazu skutečnost, že již dnes se můžeme v portfoliu značky setkat s přístroji, fungujícími na zmíněném operačním systému, Xiaomi MiPad 2 nebo ještě dříve uvedený Xiaomi MI4.

Pokud by se tato informace potvrdila jako pravdivá, pak bychom se mohli dočkat jednoho z nejvýkonnějších mobilních zařízení, běžících na operačním systému Windows 10. Xiaomi to potvrzuje za stávající konfigurace i výsledky v AnTuTu, překračující hranici 140k.

xiaomi-windows-10

Pokud však nejste majiteli Xiaomi a ani neplánujete jeho nákup, nemusíte zoufat. Naskýtá se s největší pravděpodobností další možnost. Stejné informace totiž kolují i o plánovaném OnePlus 3 spolu se současným modelem OnePlus 2. Oba přístroje by se tak mohly dočkat taktéž ROM z dílny Microsoft, Windows 10.

Pro Microsoft může být právě toto cesta, jak svůj operační systém více rozšířit na mobilní platformy, kde, nebudeme si nic nalhávat, zkrátka a jednoduše zaspal.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.