Společnost Zopo je již tradičním účastníkem Barcelonské konference MWC. Na druhou stranu její sláva z let minulých se pomalu, ale jistě vytrácí. Ještě před pár lety tato značka patřila do top 10 čínských producentů chytrých telefonů, kdeže ty časy jsou? Přesto, po několika uvedeních rozporuplných a nevýrazných přístrojů, jako by konečně trochu ožila. Již předchozí modely Zopo Speed 7 a Speed 7 Plus naznačovaly obrat k lepšímu. Mimochodem, oba tyto modely si můžete prohlédnout na stánku Zopo.

Jenže fanoušci směřovali ke stánku Zopo s jiným cílem, a to spatřit novinkový Zopo Speed 8. Ačkoli tak trochu zastíněn včerejší prezentací Xiaomi Mi5, tak přesto něčím zajímavý natolik, abychom jej zmínili na našich stránkách. Jde o první chytrý telefon, ukrývající v sobě deseti jádrový procesor Mediatek Helio X20. Procesor Helio X20 (MT6797) je vyráběn 20nm technologií, uvnitř skrývá grafiku GPU ARM Mali-T880 MP4 (700 MHz). Procesoru pomáhá 4 GB RAM kapacita operační paměti, která se stává pomalu standardem v dnešních telefonech.

Telefon disponuje 5,5 palcovým FullHD displejem (1080p), pro hlavní fotoaparát Zopo zvolilo senzor z dílen Sony, IMX230, s rozlišením 21 MPx a clonovým číslem f/2.2. Vpředu pak najdeme kamerku o 8 MPx od OmniVision OV8856 s clonovým číslem f/2.0. Zajímavostí je umístění LED blesku jak na zadní straně přístroje, tak i vpředu. Za nepochopitelné můžeme označit, že duální LED blesk na zadní straně není dvou tónový. Jestli zde chtěl výrobce ušetřit, těžko říct. Konektivitu zajistí klasicky Wi-Fi, Bluetooth, 4G-LTE, a to jak FDD-LTE, tak i TD-LTE. Předpokládá se, že LTE bude podporovat i naše pásma, jak u Zopo bývá zvykem. Navíc zde najdeme podporu NFC a konektor, jdoucí s dnešním trendem (oproti Samsung), USB Typu-C. Na zadní straně ještě najdeme skener otisků prstů. Celý systém pohání baterie se slušnou kapacitou 3600 mAh. Na přístroji je již předinstalován Android 6.0 Marshmallow.

Zopo Speed 8 zvolilo atraktivní vzhled s několika zajímavými prvky. Rámeček telefonu pravděpodobně imituje zpracování z kovu, některé zdroje dokonce tvrdí, že jde o kov, ale po detailním prozkoumání snímků jsem skoro přesvědčen, že jde o zdařilou imitaci kovu. Plastové tělo tedy patří k asi největšímu zklamání přístroje, vždyť jde o vlajkovou loď Zopo. Na druhou stranu za zdařilé považuji přemístění reproduktorů na čelní stranu přístroje.

V Barceloně Zopo představilo předprodukční vzorky, které dokonce nenaplňovaly některá uváděná specifika (fotoaparát dosahoval maximálně 16 MPx rozlišení). Doufejme tedy, že Zopo ještě na svém přístroji zapracuje, než jej vypustí na trh. Termín uvedení a cena nebyla zatím zástupci společnosti prozrazena.