V poslední době není dne, abychom vás neinformovali o připravované vlajkové lodi Vivo XPlay 5. Společnost postupně uvolňuje jednu specifikaci za druhou a my si tak můžeme udělat obrázek o tomto telefonu, a to ještě před samotným uvedením, které proběhne 1. března/marca.

Z hlavních parametrů máme již potvrzený procesor Snapdragon 820 a obrovskou operační paměť 6 GB. Nejvíce asi však upoutá zakřivení displeje. Dnes navíc společnost přidala další specifikum. To však asi nikoho nepřekvapí, jedná se totiž o Hi-Fi, což je u telefonů Vivo běžnou věcí. Za zmínku snad stojí fakt, že jde o nový standard Hi-Fi 3.0. O tomto standardu zatím nemáme moc informací, takže s největší pravděpodobností budeme chytřejší až při samotné prezentaci telefonu.

Výše uvedenou informaci dnes přebíjí únik možných reálných snímků přístroje nebo spíše dobře vypracovaných renderů. Ty se objevily na Weibo stránkách populárního benchmarku AnTuTu. Jedno se musí nechat, obrázky vypadají až moc reálně na to, abychom neměli důvod věřit, že jde o skutečné Vivo XPlay 5. Snímky prozrazují celokovovou konstrukci a také bezrámečkový oboustranně zakřivený displej s podporou ovládání na hranách.

Bez debat můžeme tvrdit, že Vivo XPlay 5 bude patřit k velmi sledovaným přístrojům v tomto roce a pokud se potvrdí výše uvedené snímky, můžeme očekávat velmi atraktivní přístroj s velmi silnou konfigurací komponentů. Nicméně je také na místě zmínit fakt, že produkty Vivo nepatří zrovna k těm nejlevnějším. Společnost si jednoduše za svá zařízení nechá řádně zaplatit, takže pokud patříte k fanouškům této značky a máte případně v plánu si tento ambiciózní přístroj pořídit, doporučuji pomalu si odkládat nějaký ten tisíc bokem do kasičky. Sám si pokládám otázku, za kolik? Optimisticky tipuji někde přes 600 dolarů, ale nepřekvapila by mne cena i o něco vyšší.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.