Ohodnoťte článek

ZTE ještě v neděli, v předvečer začátku konání MWC 2016, svolalo konferenci, kde představilo zbrusu nový přístroj nazvaný ZTE SPro Plus. Jedná se o jakýsi hybrid mezi projektorem a tabletem. Řada SPro bývá pro ZTE něco jako výkladní skříň. Tímto přístrojem se tuto řadu snaží opět oprášit a povznést, a to pomocí poměrně netradičního konvertiblu, dá-li se to tak nazvat.

Projektor SPro Plus se totiž chlubí poměrně velkým displejem AMOLED s úhlopříčkou 8,4 palce a rozlišením 2560 x 1600p (2K). Displej tak pokrývá celou horní stranu přístroje. Navíc uvnitř se skrývá ještě donedávna jeden z nejvýkonnějších  procesorů, Qualcomm Snapdragon 801. V ekonomičtější verzi pak najdeme procesor od stejného výrobce, avšak o něco méně výkonný, Snapdragon 625. Hybrid se dále může pochlubit pestrou možností konektivity, a to skrze WiFi, LTE, dokonce s podporou VoLTE nebo Bluetooth, HDMI či USB 3.0. Na přístroji bude přeinstalován nejnovější operační systém Android 6.0 Marshmallow.

zte-spro-plus-projector-e1456041571512

Projektor přichází s nejnovější technologií osvitu, kdy oproti předchůdci s LED diodami využije laser. Výrobce si od tohoto slibuje mnohem detailnější a ostřejší projekci. Uváděných 500 lumenů je dvakrát jasnější než u předchůdce ZTE SPro 2. V projektoru dále najdeme zabudované JBL reproduktory a kameru pro snadné pořádání video konferencí. K ovládání můžete použít dálkové ovládání nebo smartphone, navíc zde najdeme i hlasovou podporu. Možná si řeknete v souvislosti s výše vyjmenovanými specifikacemi, kolik takový přístroj asi vydrží na baterii? ZTE si pravděpodobně položilo úplně stejnou otázku, což možná vedlo k tomu, že celou situaci nepodcenilo a do těla přístroje zabudovalo baterii o velmi dobré kapacitě 12100 mAh. Společnost tvrdí, že takto silná baterie udrží přístroj v chodu plných 6 hodin nepřetržitého provozu. Pravděpodobně právě baterie se dost podílí i na celkové hmotnosti přístroje, která činí 1 kg.

pic5

Zdá se, že ZTE se povedlo skloubit neskloubitelné. Inteligentní projektor s jakousi podobou tabletu nebo dokonce zábavního centra na trhu zatím asi nenajdeme. Pro samotné využití zařízení se nabízí mnoho možností. Jako primární cílovou skupinu bychom mohli označit různé manažery napříč celým odvětvím byznysu, kteří tento přístroj plně využijí jako svůj denní nástroj k plnění úkolů a k prezentacím. Mezi dalšími funkcemi nalezneme možnost využít zařízení jako tablet, herní konzoli nebo jako projektor pro domácí kino apod.

ZTE se tímto přístrojem zatím jen pochlubilo, protože dostupnost plánuje až na léto 2016. Společnost zatím neprozradila ani plánovanou cenovku tohoto zajímavého hybridu.

Galerie:

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.