Zpočátku nesmělé Ubuntu Touch se pomalu otrkává a začíná si hledat cestičky k více uživatelům. O Ubuntu můžeme stále mluvit jako o relativně novém opensource operačním systému, na jehož vývoji se podílí několik nadšených vývojářů od Canonical. Přestože jde zatím o velmi mladý projekt, tak si již několik úspěchů připsali.

S Ubuntou Touch se zatím můžeme setkat jen na několika vybraných přístrojích. Prim doposud hraje u nás méně známá značka BQ s přístroji Aquaris E4.5 a Aquaris E5 Ubuntu Editions a poté, pro nás již více známé, Meizu MX4. Právě přes Meizu by mohla vést další cestička k masivnějšímu rozšíření. Meizu se totiž spolupráce natolik zalíbila, že se můžeme těšit na dalšího zástupce, Meizu 5 Pro Ubuntu Edition, Ten se představí na již probíhajícím MWC2016 v Barceloně. V tomto případě bude zajisté zajímavé sledovat, jak si tento operační systém povede vedle velmi dobře hardwarově vybaveného telefonu od Meizu.

Sony-Xperia-Z1-and-One-Plus-One-Ubuntu-Phones

Navíc, minulý týden Canonical ohlásil příchod dalších dvou přístrojů, vybavených tímto operačním systémem. Jedná se o OnePlus One a Sony Xperia Z1. Obě tato zařízení s tímto předinstalovaným operačním systémem se představí vedle již zmiňovaného Meizu 5 Pro u stánku Ubuntu na MWC, přesněji v hale 3, stánek 3J30. Obě značky pak mají poměrně rozsáhlou základnu fanoušků, díky kterým se opět Ubuntu Touch může posunout o další stupínek dále. Držme jim palce a věřme, že se vyhnou všem chybám a omylům, které například zazdily již svým způsobem končící FirefoxOS od Mozilly (více třeba zde).

Ubuntu-Touch