I ryze čínská společnost ZTE si na MWC přichystala svůj stánek, ve kterém ukázala veřejnosti dvojici nových smartphonů. Jedná se o ZTE V7 a jeho odlehčenou verzi V7 Lite. Obě novinky mají kovové tělo a Android 6.0 na palubě.

Přestože je ZTE V7 vybavenější verzí, tak čtečku otisků prstů bychom hledali marně. U Lite verze je ale čtečka přítomna.

ZTE V7

Model disponuje FullHD displejem s úhlopříčkou 5,2 palce a 2.5D zakřivením. Je poháněn osmi jádrovým procesorem MediaTek MT6753, grafickým čipem Mali-T720 a 2 GB RAM. Vnitřní paměť je pouhých 16 GB s možností rozšíření. ZTE V7 podporuje následující LTE pásma: B1/B3/B7/B8/B20. Hlavní fotoaparát má rozlišení 13 MPx a ostření probíhá pomocí fázové detekce. Přední fotoaparát má 5 MPx snímač. Kapacita baterie je 2500 mAh.

ZTE V7 Lite

Lite verze má velikost displeje rovných 5 palců, HD rozlišení a také 2.5D krycí sklo. Výkon dodává procesor MediaTek MT6735P a 2 GB RAM. Interní úložiště je shodné jako v předchozím případě, tedy 16 GB s možností rozšíření a stejná je i podpora LTE pásem. Baterie má rovněž kapacitu 2500 mAh. Oba fotoaparáty zvládají snímky o maximálním rozlišení 8 MPx a oba mají k dispozici LED diodu, sloužící jako blesk. Výčet specifikací zakončím čtečkou otisků prstů, která je umístěna na zadní straně pod fotoaparátem.

gsmarena_011

Novinky se dostanou na trh v průběhu jara za zatím neznámou cenu. S oficiální dostupností i u nás moc počítat nelze.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.