Je to již nějaký ten pátek, no spíše rok, co se Vivo naposledy vytáhlo s inovací své řady Vivo XPlay. Věřím, že fanoušci této ambiciózní a i na nečínské poměry luxusní značky, musí být již vážně netrpěliví. Řada XPlay hned vedle XShot patří k tomu TOP segmentu, co značka může nabídnout. Jakmile se začne mluvit, či šuškat o těchto výše uvedených řadách, vždy vyvstane otázka, s jakou inovací přijdou tentokrát.

Hned na úvod můžeme směle napsat, že tentokrát nám to Vivo trochu ulehčilo. Již první teaser (upoutávka) nám odkrývá jeden ze zásadních prvků. Jde o oboustranně zakřivený displej, podobný tomu, který najdeme na Samsungu S6 Edge. Vivo XPlay 5 se tak asi stane prvním přístrojem s touto vlastností, uvedenou čínským producentem. Podobnost se Samsungem jsem nezmiňoval jen tak. Podle všech informací bude právě Samsung dodavatelem těchto panelů pro Vivo. Jihokorejskému gigantu se již povedlo zvýšit výrobní kapacitu těchto panelů tak, že je může distribuovat i mimo své potřeby. Vivu tak nic nestojí v cestě, aby se mohlo stát druhým výrobcem na světě, který se pochlubí tímto reálným zakřivením displeje.

Doposud zveřejněné teasery:

Velké diskuze se spustily také nad celkovou kapacitou operační paměti. Již před představením předchozí řady X6 se hojně spekulovalo nad možností osazení přístroje až 6 GB modulem operační paměti. To se nakonec nenaplnilo. Nyní tu máme další model a opět se spekuluje. Ale počkejme si raději na realitu, abychom opět nebyli nakonec zklamáni. Další specifikace, ač nepotvrzené, v dnešních dnech už tak nepřekvapí. Jde o vlajkovou loď, takže musíme počítat i s prvotřídním hardwarem, což zajisté naplňuje procesor Snapdragon 820, 6 palcový displej s 2K (někde se dokonce píše i o 4K) rozlišením, nebo 4000 mAh baterie. Nezapomeňme, že jde o Vivo. Takže očekávejme kvalitní senzor ve fotoaparátu a nebo nepostradatelné čipy, zaručující audio ve třídě Hi-Fi, jak už bývá zvykem.

Vivo u svých vlajkových lodí nebere věci na lehkou váhu, takže věříme, že dva roky čekání se někde odrazí. Samotný přístroj nám společnost představí již zakrátko, přesně 1. března/marca v Pekingu. Začátek konference je plánován na 19:30 hodinu místního času, tedy toho čínského samozřejmě.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.