Na konci minulého roku se zjevila jako blesk z čistého nebe zpráva, odhalující přípravu kompaktního přístroje Meizu, postaveného na základech vrcholného modelu Meizu 5 Pro. Pro tento přístroj se vžil pracovní název Meizu 5 Pro Mini. Dalo by se nadsázkou říci, že po dalších několikero zprávách z tábora Meizu, avšak týkajících se jiných témat, Ubuntu nebo Meizu MX6, se na tento přístroj poněkud pozapomnělo.

Už už to vypadalo, že koncept zmenšeniny vlajkové lodi byl hozen přes palubu, nebýt včerejšího uveřejnění snímku právě s údajným pozapomenutým Meizu 5 Pro Mini. Pokud tedy nejde o fotomontáž, existuje šance, že bychom se mohli přece jenom dočkat. Meizu 5 Pro Mini se na snímku prezentuje hned vedle svého většího bratříčka a současně stávající vlajkovou lodí značky, modelem Meizu 5 Pro. Po letmém pohledu lze určit, že verze Mini opravdu ctí kompaktní rozměry. Na zadní straně tajemného přístroje vidíme jakési vygravírované kódové označení, což by mohlo naznačovat, že s největší pravděpodobností jde o zkušební prototyp.

Snímek v podstatě potvrzuje fakt, že Meizu 5 Pro Mini přijde ve stejném designu jako současná vlajková loď společnosti. Pokud tedy pomineme velikost, tak si lze všimnout rozdílu umístění duálního blesku pod objektivem kamery, zde je orientována vertikálně. Navíc nevidíme senzor pro laserový autofokus. Zbytek konstrukce ctí svého většího bratříčka, a to jak po stránce materiálové, tak i vzhledové.

Co se týče specifikací, očekává se deseti jádrový procesor od Mediateku, Helio X20, s 3 GB RAM paměti. Kompaktní velikost by mělo zaručit i umístění 4,7 palce velkého displeje Super AMOLED s rozlišením FullHD (1080p). Pro hlavní fotoaparát byl zvolen osvědčený modul z verze PRO, SONY IMX230. Producentovi se do menšího těla povedlo umístit baterii se slušnou kapacitou 3000 mAh. Případný snímač otisků prstů nalezneme asi na přední straně přístroje, podobně jako u verze 5 Pro.

Li Nan (CEO společnosti) naznačuje, že cena tohoto přístroje by měla startovat někde na částce 2499 juanů (asi 384 dolarů) a uvedení bychom se mohli dočkat v průběhu dubna/apríla.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.