O novinkovém telefonu společnosti UMi, UMi Touch, už snad víme vše, co se vědět dá. Ovšem naše redakční pošta je průběžně zásobena informacemi, z nichž některé jsou nosné a jiné méně. Takže dnes si dáme tu, kterou považujeme za tu podstatnější.

UMi Touch, pakliže si jej zakoupíte, dostanete rovnou s předinstalovaným Android 6.0 Marshmallow. Tím bychom mohli začít a rovnou taky skončit, kdyby společnost UMi k této informaci nedodala pár dalších zpráviček, které hovoří o tom, co vše můžete s posledním Andoridem získat.

Je to například snazší správa oprávnění, kdy v případě Android 6.0 jde o nativní a jednoduchou správu oprávnění. Novou funkcí je také intuitivní nastavení zvuků a ovládacích prvků. Novinkou je i funkce Doze. Tato funkce dokáže rozpoznat, že zařízení je delší dobu v nečinnosti. V tuto chvíli ho přivede do režimu spánku, při kterém jsou veškeré nedůležité aplikace uspané. Jakmile přístroj začneme znovu používat, režim spánku se ukončí.

K dalším radostem s Android 6.0 patří i funkce uživatelských záložek nebo funkce přesnějšího výběru textu. Nebude chybět ani možnost sdílení vašich nejpoužívanějších aplikací, ovládání hlasem nebo možnost zálohování dat bez nutnosti použít aplikace třetích stran.

screenshot.4

No a to nejlepší nakonec. UMi Touch nabídne možnost rootu a využití instalace uživatelské ROM dle vaší libovůle. Z dostupných ROMek jmenujme FlymeOS, 360OS nebo například VibeUI. V rámci zjednodušení zmíněného, navrhli vývojáři UMi svůj vlastní RootJoy, kdy máte možnost bez nějakých důkladných znalostí rootnutí Androidu, vše učinit krok po kroku via PC.