Čínský výrobce nejen chytrých telefonů, Huawei, již nějakou tu sezónu sponzoruje jeden vyhlášený španělský fotbalový klub, Atlético Madrid. A tak možná po vzoru OPPO (Oppo R7 FC Barcelona limited edition) vytvořil svou speciální edici velmi dobře prodávaného zástupce smartphonů, Huawei P8 Lite. Tento telefon se stal tak úspěšným, že se jej prodalo již více než 10 miliónů kusů (více zde).

Huawei P8 Lite patří určitě mezi jednu z nejzajímavějších nabídek telefonů, patřících do střední třídy, především porovnáme-li jeho výbavu s hodnotou vydaných peněz. V současné době se na evropských trzích prodává už i za skvělých 199 Euro, což z něj stále dělá horké zboží.

Huawei se spolupodílí na sponzoringu fotbalového klubu Atlético Madrid již delší čas, týmu vedeným legendárním „Cholo“ Simone, který v posledních letech tomuto klubu navrátil lesk úspěchu. Huawei se u této příležitosti rozhodl uvést na trh speciální verzi P8 Lite, která se od klasické verze liší logem věhlasného klubu na zádech přístroje a luxusním balením, doplněnou fanouškovskou šálou a ochranným krytem v barvách klubu. Vše je zabaleno úhledně v krásné červené plechové krabici. Specifikace hardwaru přístroje se neliší od klasické verze.

huawei-p8-lite-pack-atleti-de-madrid-2

Pro rychlé opáčko si tedy ty stěžejní specifikace profrčíme, ať víme s čím máme tu čest, pardon Huawei. Huawei P8 Lite je takovým chudším bratříčkem „Péosmičky“. Do vínku dostal 5 palcový displej s HD rozlišením (720p), osmi jádrový procesor Kirin 620 s taktem 1,2 GHz, 2 GB RAM paměti a 16 GB ROM paměti, ta je dále rozšiřitelná díky přítomnosti slotu na microSD kartu. Hlavní fotoaparát se chlubí senzorem s rozlišením 13 MPx, přední pak 5 MPx.

huawei-p8-lite-pack-atleti-de-madrid-5

Celý tento limitovaný zázrak pak přijde na 229 Euro, potud konec dobrých zpráv. Teď přichází na řadu trochu zklamání. Telefon je zatím výhradně distribuován na domovském trhu fotbalového klubu, tedy ve Španělsku (jako by Atlético nemělo fanoušky i jinde?!?). Škoda.

huawei-p8-lite-pack-atleti-de-madrid-3 huawei-p8-lite-pack-atleti-de-madrid-1