Specifikace telefonu z roku 2010, ale cena do 2000 Kč. Jak se vám líbí taková kombinace?

V době, kdy i levné telefony mají „nabušenou“ paměť RAM 2/3 GB, kovové štíhlé tělo, čtečku otisků prstů, rozhodl se indický výrobce Micromax opravdu pro návrat do minulosti.

Micromax Canvas Juice 4Zvláště u rozlišení displeje nás napadnou jiné roky než aktuální rok 2016. Displej o velikosti 5″ má totiž rozlišení 854 x 480. S tímto rozlišením jsem kdysi vstupoval na pole Androidu (smartphone Google Nexus S).

micromax_spreadtrum

Specifikace pokračují v podobném duchu jako rozlišení, telefon je osazen čtyř jádrovým 32-bitovým procesorem od výrobce Spreadtrum, 1 GB RAM a 5 MPx zadním fotoaparátem. Pokud jde o data, musíte se spokojit jen s 3G sítí.

Co lze ale velmi pochválit je baterie o kapacitě 3000 mAh. To zní opravdu dobře, zvláště když vezmeme v úvahu nízké rozlišení a méně výkonný procesor.

Micromax má doma nastavenou cenovku na 70 dolarů, což vypadá na nízkou cenu. Na naší měnu v přepočtu něco pod 2000 Kč (i s DPH). Otázkou je, jestli jsme natolik bohatí, abychom si kupovali levné věci. Vyjma baterie se opravdu šetřilo všude, kde to šlo. Telefon pravděpodobně bude normální do doby, než se začnou stahovat aplikace. Takže pro koho by telefon mohl být užitečný? Pro dnešní moderní děti určitě ne, pár her, sociální sítě a bylo by na problém zaděláno. Možná pro nenáročné seniory. Možná pro komerční účely, kdy se telefon přidá k balíčku služeb (nebo mrkve) jako bonus.