Minulý pátek jsme se zmiňovali o tom, že prémiová edice Honor 7 by se měla co nevidět objevit v Evropě. Při dnešku můžeme konstatovat, že se objevila a je dokonce ke koupi i na českém trhu. Jedná se tedy o Honor 7 Premium Gold a od 9.2. 2016 jej můžete zakoupit u vybraných prodejců za cenu 10.990 Kč.

Jedná se o vylepšenou verzi Honor 7 a prémiová edice tedy přichází s 5,2 palcovým displejem s FullHD rozlišením. Procesorem je osmi jádrový HiSillicon Kirin 935, který doplňují 3 GB RAM a 32 GB ROM. Baterie má solidní kapacitu 3100 mAh s funkcí rychlého nabíjení. Honor 7 Premium Gold také nabízí podporu všech lokálních pásem LTE.

Hlavní fotoaparát této Premium verze vytváří snímky v rozlišení 20 MPix, světelnost snímače je f/2.0. Přední širokoúhlá kamera je 8 MPix se clonou f/2.4 a doplňuje ji přisvětlovací dioda. Nechybí ani bezrámečková čtečka otisků prstů, která zprostředkuje velmi rychlé ověření uživatele a následné probuzení telefonu. Ergonomicky umístěný senzor dále umožňuje přiřazení gest, díky kterým lze například přijmout hovor nebo pořídit fotografii. Na levém boku telefonu je zabudováno smart tlačítko s programovatelnými funkcemi a podporou vyhledávacích funkcí Google.

Zadní kryt telefonu je vyrobený z odolného kovu s tenkou keramickou vrstvou, což dodává zařízení exkluzivní vzhled.  Honor 7 Premium Gold se bude prodávat ve zlatém provedení. V České republice je telefon k mání od 9. února/februára u prodejců Alza.cz, Mall.cz, CZC.cz, Smarty.cz, Datart.cz, Electroworld.cz, Mobil Pohotovost a u operátora O2 CZ, a to za 10.990 Kč.