Poměrně vydařenou kopií Lenova Yoga 2 nazvanou Voyo A1 Plus Ultimate s Cherry Trail procesorem jsme se zabývali nedávno (článek k přečtení ZDE) a asi každého napadla kacířská myšlenka „proč něco podobného nenabídne výrobce s Core-M a SSD diskem“. Inu od slov k činům, protože netrvalo dlouho a z kalných asijských vod se vynořil krasavec Voyo VBook V3 Ultimate (pravděpodobně s kouzlem nechtěného a zkratkou VVV :P) s požadovanými parametry a dokonce hned nejnovější generací Intelu Core-M na platformě Skylake. Bude to konkurence pro včera zmíněný Cube i9 ?

Voyo VBook V3 Ultimate není stejně jako jeho předchůdce normálním tabletem s připojitelnou klávesnicí, ale jedná se o plnohodnotný konvertibl, schopný sklopení displeje až o 360°. Narostla nám trochu i velikost a jedná se tak o 13,3″ displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (tedy poměr stran 16:9) a dotykovou vrstvou podporující stylus, přičemž šasi je dostupné v několika zajímavých barevných odstínech. Uvnitř šasi se pak naparuje nový Intel Core M3-6Y30 spolu s grafikou Intel HD Graphics 515, 4 GB RAM a 128 GB SSD diskem (i když u prodejců se objevila už i 64 GB verze). Z portů jsou k dispozici 2x plnohodnotné USB (i když se specifikace rozcházejí, zda se jedná v obou případech o 3.0 nebo zda je jeden pouze 2.0), microHDMI. Zajímavostí je na obrázcích viditelný slot na SIM kartu, takže bychom se s velkou pravděpodobností mohli dočkat i 4G dat a GPS/Glonass. Celá paráda pak váží 1,5 kg a jako systém byly samozřejmě zvoleny Windows 10. Malým otazníkem a pihou na kráse je pak Wi-Fi, protože ve specifikacích je uvedeno jen b/g/n, což by znamenalo velmi fatální vynechání ac.

Co se týče ceny, tak je situace lehce nepřehledná, protože oficiální čínská cena 128 GB modelu je stanovena na 2999 juanů (tedy kolem 450$) a shoduje se tak s Cube i9, ale je nutné vzít v potaz, že Voyo už má v sobě zabudovanou klávesnici. Přeprodejci cenu nastřelili do závratných výšin 550$-600$, ale u nejmenovaného obchodu se objevil v nabídce 64 GB model za 415$, což by byla láce.

Pro méně náročné se pak sluší zmínit, že se zcela identickým šasi a displejem existuje Cherry Trail verze s Atomem Z8300 a 64 GB eMMC paměti, která je v nabídce např. Gearbestu za mnohem sympatičtějších 279$. Ale Core-M a SSD to holt nejsou 🙂