Rodina přístrojů Honor, dostupných v České republice, se dnešním dnem rozrůstá o další kousek a tím je Honor 5X. Koupíte jej tedy od 2. února/februára u vybraných prodejců za doporučenou cenu 6999 Kč.

Honor 5X má kovové tělo s 5,5 palcovým displejem a FullHD rozlišením (1920 x 1080 pixelů). Poměr velikosti těla a displeje je 72,5%. Dynamické nastavení kontrastu umožňuje lepší zobrazení za různých světelných podmínek, a to i za velmi silného světla, například na přímém slunci.

Procesorem je 64 bitový osmi jádrový Qualcomm Snapdragon 615, doplněný 2 GB RAM pamětí a 16 GB interní pamětí, kterou lze dále rozšířit. O dostatek energie se stará baterie s kapacitou 3000 mAh. Integrovaná SmartPower 3.0 technologie a devítistupňový úsporný režim dokáže snížit využití baterie o 30%.

Součástí výbavy smartphonu je také dvojice fotoaparátů, a to hlavní 13 MPix se clonou f/2.0, 28 mm širokoúhlou čočkou s antireflexní vrstvou, infračerveným filtrem z modrého skla nebo také makro módem pro velmi blízké záběry. Hlavní kamera je také doplněna o obrazový procesor SmartImage 3.0, umožňující vytvořit opravdu živé snímky i za zhoršených světelných podmínek. Přední snímač je 5 MPix se světelností f/2.4 a 22 mm širokoúhlou čočkou a 88 stupňovým úhlem záběru.

Nezbytným doplňkem je čtečka otisků prstů, která je umístěna na zádech přístroje a odemkne telefon již za 0,5 sekundy. Kromě toho lze čtečku využít k intuitivnímu ovládání telefonu gesty, například k uskutečnění hovoru, spuštění aplikace z režimu spánku, k focení, stahování notifikační lišty nebo k vypnutí budíku. Honor 5X je DualSIM a běží na OS Android 5.1 s nadstavbou EMUI 3.1.  Zařízení plně podporuje lokální LTE sítě.

Honor 5X můžete od 2.2. 2016 v ČR zakoupit ve třech barevných provedeních – ve stříbrné, zlaté a šedé barvě, a to u prodejců Alza.cz, Mall.cz, CZC.cz, Smarty, Mobil pohotovost, Datart a Electroworld a také u operátorů O2 a T-mobile. Doporučená cena Honoru 5X je 6 999 Kč.