V červenci/júli loňského roku se internetem šířily zvěsti o pravděpodobném krachu společnosti Jiayu. Ty však byly nedlouho na to dementovány s tím, že společnost svůj zánik odvrátila restrukturalizací a fúzí se třemi hlavními partnery.

Od té doby se zdálo být vše v pořádku, protože společnost Jiayu informovala veřejnost o přípravě nového telefonu Jiayu S4 a jakéhosi tajemného zařízení, které by mělo být velmi levné. Nu a poslední zpráva ze společnosti dorazila koncem loňského roku, kdy jsme byli informováni o tom, že na čínský trh se dostává aktualizovaná verze Jiayu S3 Plus.

Od té doby se o Jiayu nemluví, což však přerušila spekulace o tom, že jejich finanční kondice není nejlepší a údajně došlo k tomu, že jeden z jejich partnerů, filipínský Cherry Mobile, odkoupil kontrolní balík akcií. Tato transakce měla prý proběhnout už ve druhé polovině loňského roku, ovšem až dosud toto bylo drženo v tajnosti. Je nutno dodat, že tato informace není zatím oficiálně potvrzena a vzhledem k tomu, že se blíží oslavy čínského Nového roku, budeme si muset na potvrzení či vyvrácení ještě nějaký čas počkat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.