V červenci/júli loňského roku se internetem šířily zvěsti o pravděpodobném krachu společnosti Jiayu. Ty však byly nedlouho na to dementovány s tím, že společnost svůj zánik odvrátila restrukturalizací a fúzí se třemi hlavními partnery.

Od té doby se zdálo být vše v pořádku, protože společnost Jiayu informovala veřejnost o přípravě nového telefonu Jiayu S4 a jakéhosi tajemného zařízení, které by mělo být velmi levné. Nu a poslední zpráva ze společnosti dorazila koncem loňského roku, kdy jsme byli informováni o tom, že na čínský trh se dostává aktualizovaná verze Jiayu S3 Plus.

Od té doby se o Jiayu nemluví, což však přerušila spekulace o tom, že jejich finanční kondice není nejlepší a údajně došlo k tomu, že jeden z jejich partnerů, filipínský Cherry Mobile, odkoupil kontrolní balík akcií. Tato transakce měla prý proběhnout už ve druhé polovině loňského roku, ovšem až dosud toto bylo drženo v tajnosti. Je nutno dodat, že tato informace není zatím oficiálně potvrzena a vzhledem k tomu, že se blíží oslavy čínského Nového roku, budeme si muset na potvrzení či vyvrácení ještě nějaký čas počkat.