Společnost Bluboo není na našich stránkách žádným nováčkem. Zmiňovali jsme se o ni nedávno například v souvislosti s vydáním přístrojů Bluboo Xfire 2 a Xfire 2S, které se chystají do předprodeje.

Nu a dalším letošním kouskem z dílen Bluboo by měl být Bluboo Picasso o němž sama společnost tvrdí, že by měl být jejich stěžejním modelem pro rok 2016. I o Picassovi jsme již několikrát psali, takže víme, že bude mít 5 palcový displej s HD rozlišením, čtyř jádrový procesor MT6580, 2 GB RAM, 16 GB ROM a měl by být poměrně levný.

Dnes k tomu všemu přidáme další informace. Podle zprávy společnosti Bluboo, bude displej telefonu Picasso mít také ochranu proti modrému světlu. Co si ale pod tímto vlastně máme představit? Světlo, které prostupuje do lidského oka se dělí na světlo neviditelné – ultrafialové, fialové, modrofialové a viditelné – od modrotyrkysového, přes zelené až po červené. A právě světlo z oblasti modrého spektra může naše oko při delším působení poškodit, respektive podráždit a vyvolat zánět spojivek, pocit sucha v oku nebo pálení.

InsertPic_

Proto bude displej Bluboo Picasoo pokryt ochrannou vrstvou, která neutralizuje modré světlo. Míra této ochrany před modrým světlem by měla dosahovat až 99% a samotné ochranné sklo by mělo mít tloušťku 0,1 mm s propustností světla až 90%. Povrch je opatřen tzv. nano povlakem, který je hydrofobní a zároveň také oleofobní.

Kromě toho se společnost ve své zprávě o Bluboo Picasso zmiňuje i o tom, že přístroj by měl být představen v březnu/marci letošního roku.