Společnost Hisense se snaží stále prosadit na trhu s chytrými telefony, a to jak na domovském, tak i na tom zahraničním. Nově uniklé snímky prozrazují vzhled novinky Hisense A1 s nepřehlédnutelným zadním fotoaparátem, tvořeným soustavu dvou kamer. Tento prvek by mohl právě dopomoci společnosti ke kýženému průlomu v této branži.

Hisense, známa spíše jako producent bílé spotřební elektroniky případně televizorů, by ráda úspěšně rozšířila své portfolio výroby i o chytré telefony. Společnost již několikrát překvapila svými přístroji, které si určitě kvalitou nezadaly s ostatními producenty. Problémem však zůstával na straně jejich hardwarového osazení a celkové podpory. Ta, oproti konkurenci zaostávala, dalo by se říci kdesi v prehistorii. A tak pokusy Hisense se prosadit mezi etablované producenty telefonů nakonec končily celkovým nezdarem, přesto se nevzdává.

Jejich nejnovějším želízkem v ohni je výše zmíněný Hisense A1. Dopomoci k úspěchu by mu mohla originální konstrukce hlavního fotoaparátu, která spočívá ve dvou pod sebou umístěných modulech. První z nich bude osazen 13 MPx senzorem a druhý pak 2 MPx. K tomu se přidá ještě třetí kamera, kterou najdeme na přední straně, a to s rozlišením 5 MPx.

Z dalších specifikací známe kapacitu vnitřního úložiště, kde dostaneme k dispozici 32 GB dále rozšiřitelných o dalších až 64 GB díky podpoře microSD karet. Energii dodá 3000 mAh baterie a pod displejem najdeme také fyzické home tlačítko s integrovanou čtečkou otisků prstů. A1 bude k dispozici ve třech odstínech, černá, bílá a zlatá.

Co se týče procesoru, zpráva mlčí. Na datum případného oficiálního představení si taktéž budeme muset ještě počkat. Každopádně jsme zvědavi, jak se Hisense s tímto přístrojem povede.