Značka Zeblaze není pro nás značkou neznámou, tento čínský výrobce již vrhnul na trh celkem troje chytré hodinky, včetně populárních Zeblaze Rover, Zeblaze Crystal a posledními jsou aktuální Zeblaze Cosmo, jejich nejnovější zařízení.

Zeblaze Cosmo se snaží o propojení fukčního designu a estetiky. Alespoň dle výrobce a myslím si, že zrovna tento desing se vám buď bude líbit nebo ne. Zeblaze se snažilo o použití prémiovějších materiálů včetně hliníkové slitiny a nerezové oceli a kromě ochrany proti oděru a korozi, Zeblaze Cosmo jsou také hodinky vodotěsné (IP65).

pictures (1)

Vzhledem k tomu, že displej je nejvýznamnější částí chytrých hodinek, Zeblaze vybralo displej o velikosti 1,61 palce, s rozlišením 256 x 320 a jedná se o IPS panel. Taktéž by panel měl odolat mastné špíně. Jak tohle funguje v praxi si nedokáži moc představit, pokud se nám Cosmo dostane do rukou, zkusíme je polít olejem. 🙂

Zeblaze taktéž navrhli své vlastní uživatelské rozhraní, které se nazývají „Humanistic UI“ a tento operační systém pracuje s vertikálními tahy místo vodorovnými. Použití procesoru MT2502 již zas tak nepřekvapí, vídáváme ho ve smartwatch čínské provenience celkem často.

O výdrž Zeblaze Cosmo se stará baterie o kapacitě 250 mAh, která by měla zajistit 72 hodin v pohotovostním režimu a 120 minut volání. Hodinky jsou k dispozici v barvě drahých kovů, tedy stříbra a zlata, jak lze vidět z obrázků, válejících se okolo textu a tímto se taktéž snaží navodit dojem luxusu.

Co se týče monitoringů a funkcí, Zeblaze Cosmo disponují krokoměrem, měřením tepové frekvence a také přijdou s některými aplikacemi třetích stran. To aby vynahradili nedostatek funkcí vlastní výroby.

Zeblaze Cosmo mají oficiálně nastavenou cenu 99,99 dolarů, ale zaslechli jsme, že v rámci podpory prodeje je již brzo půjde najít za dolarů 74,99.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.