Do začátku další akce, MWC 2016 v Barceloně, zbývá již méně než měsíc. Konference v tomto roce připadá na dny 22. až 25. února/februára. Pomalu se nám také  rýsují hlavní protagonisté této přehlídky, např. Samsung, LG, Zopo a další. Ti se zde připravují předvést své žhavé novinky.

Mezi ně se připojí také čínská značka OPPO. Ta našim fanouškům není určitě neznámá, avšak po stránce masového rozšíření mimo domácí čínský trh se to samé říci nedá. V Číně se naopak OPPO řadí mezi přední producenty chytrých telefonů, což dosvědčují i výsledky z minulého roku. A výsledky stojí opravdu za zmínku. Tak například prodej všech typů chytrých telefonů činil 50 miliónů zařízení, z toho 15 miliónů dělal jen samotný typ R7 s jeho všemi verzemi. To jej dělá osmým největším producentem chytrých telefonů na světě. Oppo dosáhlo na 50% meziroční růst v němž chce samozřejmě pokračovat.

To stvrzuje i touto účastí na kongresu v Barceloně. Pro producenta takového formátu jako je Oppo, může již být čínský trh poměrně těsný, což potvrzuje i svými aktivitami mimo domovskou Čínu. Jako další z příkladů můžeme uvést i nedávný kontrakt s katalánským fotbalovým velkoklubem Barcelona FC, kdy se značka stala generálním sponzorem (více zde).

Vraťme se však k MWC, kam nás Oppo zve upoutávkou, a to především na 23. února/februára. V tento den chce společnost prezentovat dvě nové technologie. Ty se týkají baterie a fotoaparátu. Dle představitelů Oppo se jedná o dvě průlomové technologie, které by měli ohromit svět.

oppo mwc

Celá akce proběhne ve Fira Gran Via, Hala 7, stánek 7A80, 23.2.2016 v 10:00 SEČ. Tak uvidíme s čím průlomovým na nás Oppo vyrukuje. Co se však týče novinkové a také netrpělivě očekávané vlajkové lodi OPPO Find 9, tak o tom zatím ani slůvko. Ale nechme se překvapit, třeba zrovna tyto dvě nové technologie nám budou prezentovány na očekávané novince.