Společnost OnePlus, která v minulém roce uvedla dva nové zástupce chytrých telefonů, „zabijáka vlajkových lodí 2016“ OnePlus 2 a následně i menší přístroj OnePlus X, se rozhodla ztenčit nabídku ve svém portfoliu telefonů. Ne, nebojte se, o žádný radikální řez nejde. Stažení se týká pouze dvou verzí, a to původního „zabijáka vlajkových lodí“ OnePlus One (mimochodem recenze zde) a také současného nástupce OnePlus 2, kdy z nabídky stáhla ty verze s nižší kapacitou úložného prostoru, tedy 16 GB.

V praxi se to projevilo tak, že společnost již v průběhu minulého týdne v tichosti stáhla ze svého on-line shopu na evropském a americkém trhu tyto varianty přístrojů u obou modelových řad. Na jedné straně tak omezila možnost nákupu svých přístrojů těm, kteří se přikláněli k cenově přívětivější verzi. Na druhou stranu musíme také zmínit, že i s podstatně nižší kapacitou vnitřního úložiště 16 GB, což v přepočtu mezi cenou této verze a té vyšší jasně vyznívá ve prospěch té s 64 GB úložného prostoru.

Společnost OnePlus své rozhodnutí komentuje následně: „Na těchto trzích mnohonásobně převyšovala poptávka po přístrojích s vyšším prostorem úložiště a naopak poptávka po 16 GB verzi se v posledním období minimalizovala.“, což potvrzuje i výše uvedená slova o cenovém poměru mezi jednotlivými verzemi.

Toto omezení se týká výše zmíněných trhů. Naopak na ostatních trzích vše zůstává při starém. Pokud tedy máte zájem o 16 GB verzi, bude třeba se obrátit buď na tyto trhy (Čína, Indie…), nebo využít služeb různých resellerů.