Společnost OnePlus, která v minulém roce uvedla dva nové zástupce chytrých telefonů, „zabijáka vlajkových lodí 2016“ OnePlus 2 a následně i menší přístroj OnePlus X, se rozhodla ztenčit nabídku ve svém portfoliu telefonů. Ne, nebojte se, o žádný radikální řez nejde. Stažení se týká pouze dvou verzí, a to původního „zabijáka vlajkových lodí“ OnePlus One (mimochodem recenze zde) a také současného nástupce OnePlus 2, kdy z nabídky stáhla ty verze s nižší kapacitou úložného prostoru, tedy 16 GB.

V praxi se to projevilo tak, že společnost již v průběhu minulého týdne v tichosti stáhla ze svého on-line shopu na evropském a americkém trhu tyto varianty přístrojů u obou modelových řad. Na jedné straně tak omezila možnost nákupu svých přístrojů těm, kteří se přikláněli k cenově přívětivější verzi. Na druhou stranu musíme také zmínit, že i s podstatně nižší kapacitou vnitřního úložiště 16 GB, což v přepočtu mezi cenou této verze a té vyšší jasně vyznívá ve prospěch té s 64 GB úložného prostoru.

Společnost OnePlus své rozhodnutí komentuje následně: „Na těchto trzích mnohonásobně převyšovala poptávka po přístrojích s vyšším prostorem úložiště a naopak poptávka po 16 GB verzi se v posledním období minimalizovala.“, což potvrzuje i výše uvedená slova o cenovém poměru mezi jednotlivými verzemi.

Toto omezení se týká výše zmíněných trhů. Naopak na ostatních trzích vše zůstává při starém. Pokud tedy máte zájem o 16 GB verzi, bude třeba se obrátit buď na tyto trhy (Čína, Indie…), nebo využít služeb různých resellerů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.